سفر مقامات ارشد امنیتی کشور به هرات

 مقامات ارشد امنیتی کشور در ترکیب یک هیئت به شمول جنرال میلر، فرمانده عمومی حمایت قاطع در افغانستان، برای ارزیابی وضعیت امنیتی ولایت هرات به این ولایت سفر کردند. این هیئت در دیدار با عبدالقیوم رحیمی، والی هرات، با تمجید از نتایج پرثمر عملیات اخیر در ولسوالی‌های شرقی هرات، بر حمایت بیشتر از نیروهای محلی […]

 مقامات ارشد امنیتی کشور در ترکیب یک هیئت به شمول جنرال میلر، فرمانده عمومی حمایت قاطع در افغانستان، برای ارزیابی وضعیت امنیتی ولایت هرات به این ولایت سفر کردند.

این هیئت در دیدار با عبدالقیوم رحیمی، والی هرات، با تمجید از نتایج پرثمر عملیات اخیر در ولسوالی‌های شرقی هرات، بر حمایت بیشتر از نیروهای محلی تاکید کردند.

والی هرات در نشستی، از پیشرفت عملیات اخیر در ولسوالی‌های شرقی هرات ابراز خرسندی کرد.

 در همین حال عبدالمتین بیگ، رئیس اداره مستقل ارگان‌های محلی از تلاش مسئولان محلی و مقام ولایت برای سرکوب هراس‌افکنان قدردانی کرد.

 از سویی هم جنرال میلر، فرمانده حمایت قاطع در افغانستان نیز جدیت و قاطعیت مسئولان اداره محلی به شمول مقام ولایت و مسئولان امنیتی و دفاعی را قابل قدر خواند و از تداوم حمایت‌های جامعه جهانی از روند تجهیز و تقویت نیروهای امنیتی اطمینان داد.

این هیئت در حالی به ولایت هرات سفر می‌کند که عملیات اخیر تصفیه‌ای در ولسوالی‌های شرقی هرات نتایج قابل قبولی را در پی داشته است.

در این عملیات ساحات زیادی از ولسوالی‌های اوبه، پشتون زرغون و چشت شریف از وجود هراس‌افکنان پاکسازی شد و نزدیک به یکصد تن از طالبان مسلح کشته و شماری نیز زخمی شدند.

  • عبدالله سیرت، خبرگزاری شانا، هرات