خبرگزاری شانا
|شانا در شأن مردم افغانستان|

وزیر خارجه ایران: موضع ایران صلح با حضور همه طرف‌های افغانستانی است

وزیر امور خارجه ایران می‌گوید که موضع جمهوری اسلامی ایران، صلح با حضور همه طرف‌های افغانستانی است نه با قدرت نظامی خارجی و با حضور تنها یکی از طرف‌های افغانستان که طرف‌های دیگر را نادیده بگیرد.

28

به گزارش شانا به نقل از فارس؛ «محمدجواد ظریف» وزیر امور خارجه ایران در سخنانی در مجلس این کشور گفت: موضع جمهوری اسلامی، صلح با حضور همه طرف‌های افغانستانی است نه با قدرت نظامی خارجی و با حضور تنها یکی از طرف‌های افغانستان که طرف‌های دیگر را نادیده بگیرد.

وی افزود:‌ روابط با افغانستان بر اساس سیاستی مشخص در حال پیگیری است.

وزیر امور خارجه ایران گفت: ما در افغانستان مذاکرات صلح را با همه طرف‌ها پیگیری می‌کنیم؛ اما صلحی که خارجی‌ها در افغانستان تمایل داشته باشند را قبول نداشته و در آن شرکت نکردیم.

ظریف تصریح کرد: همه گروه‌ها باید در افغانستان و در پروسه صلح حضور داشته باشند و نباید قدرت خارجی فقط با اعمال نفوذ یک یا چند گروه را برای مذاکرات صلح حذف کند و هدف خاصی را دنبال کند.

وی تأکید کرد: روابط با افغانستان و با اشرف غنی را در ۵ بخش دنبال می‌کنیم ضمن اینکه کمیته آب هم به نتیجه رسیده است؛ اما اجرای آن به علت چندین ماه درگیری افغانستان به منظور برگزاری انتخابات ریاست جمهوری به تاخیر افتاده است.

کُد خبر:6604

برچسب‌ها

نظرات بسته شده است.

مطالب مرتبط