سفر غیرمنتظره رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا به کابل

وزارت دفاع آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد که «جوزف دانفورد» رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا برای مشاوره با مقامات نظامی و غیرنظامی آمریکایی، ناتو و همچنین مقامات افغانستان به کابل سفر کرده است. به گزارش شانا به نقل از تسنیم، ژنرال دانفورد در حالی در این سفر غیرمنتظره به افغانستان آمده است که باوجود پیشرفت […]

وزارت دفاع آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد که «جوزف دانفورد» رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا برای مشاوره با مقامات نظامی و غیرنظامی آمریکایی، ناتو و همچنین مقامات افغانستان به کابل سفر کرده است.

به گزارش شانا به نقل از تسنیم، ژنرال دانفورد در حالی در این سفر غیرمنتظره به افغانستان آمده است که باوجود پیشرفت مذاکرات بین طالبان و آمریکا، حملات طالبان در سراسر افغانستان تشدید و تلاش‌های نیروهای آمریکایی نیز تاکنون برای مهار این حملات ناکام مانده است.

این دومین سفر مقامات ارشد نظامی آمریکا به افغانستان در هفته جاری است.

شنبه هفته جاری نیز ژنرال «کنت مک‌کنزی» فرمانده ستاد مرکزی ارتش آمریکا در سفری از پیش اعلام نشده برای دیدار با مقامات افغانستان و آمریکایی به کابل آمده بود.

این سفرها در حالی صورت گرفته است که تا چند روز دیگر دور هشتم گفت‌وگوهای «زلملی خلیلزاد» نماینده ویژه آمریکا در امور صلح افغانستان با طالبان در دوحه قطر برگزار خواهد شد.