اخبار هیدراسلایدافغانستانعکسفرهنگ و هنرگزارش

برگزاری نمایشگاه مشترک آثار نقاشی ایران و افغانستان در ایران 

نمایشگاه مشترک آثار هنرمندان نقاش ایرانی و افغانستانی با عنوان نقاشی «ونداد» درنگارخانه کمال‌الملک فرهنگ‌سرای امام خمینی در ولسوالی/ شهرستان پاکدشت ایران برپا شد.

به گزارش شانا به نقل از ایرنا؛ عضو انجمن فرهنگیان و هنرمندان مهاجر افغانستانی مقیم ایران روز یک‌شنبه در حاشیه این نمایشگاه گفت: این نمایشگاه به منظور حمایت از هنرمندان جوان به‌ویژه بانوان و با هدف نشان‌دادن پیوند هنری و برقراری تعاملات فرهنگی ۲ ملت ایران و افغانستان و ابراز همدلی و همبستگی ملت ایران نسبت به جامعه هنری افغانستان و همچنین تقویت ظرفیت‌های هنری ولسوالی/ شهرستان پاکدشت برگزار شده است.

نثاراحمد تاجیک اظهار داشت: موسسه فرهنگی هنری تصویر ترنج خیال و موسسه فرهنگی هنری امام خمینی و همکاری اداره کل امور اتباع ولایت/ استان تهران برپا شده، بیش از ۷۰ اثر از ۲۲ هنرمند ایرانی و افغانستانی مقیم این ولسوالی/ شهرستان به نمایش درآمده است.

وی گفت: آثار نقاشی ارائه شده در این نمایشگاه با موضوع آزاد و با تکنیک‌های رنگ روغن، سیاه قلم، تابلوخط، پاستل و مداد رنگی به تصویر درآمده و به مدت یک هفته پذیرای علاقه مندان است.

وی هدف اصلی برگزاری این نمایشگاه را نشان دادن و درخشش استعداد هنرمندان برشمرد و افزود: نمایش تعاملات فرهنگی و هنری هنرمندان ایرانی و افغانستانی در کنار هم ارتباط قوی و منسجمی را بین ۲ ملت ایجاد می‌کند.

عضو انجمن فرهنگیان و هنرمندان افغانستان در ایران از برگزاری نمایشگاه تابلو فرش و شب یلدا خبر داد و افزود: با توجه به اینکه آئین شب یلدا از برنامه‌های مشترک فارسی زبانان جهان و یکی از وجوه مشترک بین ایران و افغانستان است، این نمایشگاه در پاکدشت برگزار می‌شود.

برچسب ها

بلخی

Chief Editor of Shana News Agency

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن