اخبار هیدراسلایدافغانستانگزارشمهاجرت

عالمی بلخی: ۲ میلیارد دالر از جامعه جهانی جذب بخش مهاجرت شده است

سیدحسین عالمی بلخی می‌گوید: این وزارت که در گذشته یکی از ادارات آلوده به فساداداری بود، اکنون به یکی از ادارات شفاف حکومت تبدیل شده است.

به گزارش شانا به نقل از روزنامه راه مدنیت؛ سیدحسین عالمی بلخی، وزیرمهاجران و بازگشت‌کنندگان می‌گوید: این وزارت که در گذشته یکی از ادارات آلوده به فساد اداری بود، اکنون به یکی از ادارات شفاف حکومت تبدیل شده است.
راه مدنیت: عالمی بلخی، امروز (چهارشنبه ۲۵سرطان) امروز با حضور در نشست عمومی مجلس نمایندگان کارکردهای پنج سالۀ این وزارت را طی یک گزارش به نمایندگان مجلس ارایه کرد.
عالمی بلخی افزود: وزارت مهاجرین که در گذشته یکی از ادارات آلوده به فساد بود، اکنون به یکی از ادارات شفاف مبدل شده و ظرفیت مصرف بودجه انکشافی آن ده برابر افزایش یافته است.
به گفتۀ وزیر مهاجران، ظرفیت‌سازی‌ها، تکمیل نیازمندی‌های اداره، انکشاف تشکیلات، ایجاد بخش‌های کلان کاری، رفع مشکلات کاری زنان که قبلا وجود نداشت، در پنج سال گذشته برای بهبود وضعیت اداری شکل گرفته است.
او یادآوری کرد که وزارت مهاجران براساس استراتیژی پنج‌ساله حکومت و استراتیژی ملی مبارزه با فساد اداری، عملا فعالیت‌هایش را در بخش‌های اقدامات پیش‌گیرانه و اقدامات اجرایی متمرکز کرده است و درنتیجه، اکنون این وزارت از نظر ادارات مسوول مبارزه با فساد اداری یکی به‌عنوان یکی از اداره‌های شفاف حکومت شناخته می‌شود.
وزیر مهاجران با اشاره به مصارف بودجه انکشافی این وزارت افزود: بودجه انکشافی وزارت مهاجرین در سال۱۳۹۳، ۱۲۸میلیون و ۵۶۸هزار و ۳۸۳ افغانی بود که در آن زمان، فقط ۱۳٫۳درصد این بودجه به مصرف رسید؛ اما در سال۱۳۹۸، بودجه انکشافی آن ۵۶۲میلیون و ۸۹۵هزار و ۶۲۹ افغانی بود که ۹۴٫۴۵درصد آن به مصرف رسیده است.
عالمی بلخی همچنین در نشست عمومی مجلس نمایندگان گفت که در دو سال گذشته ۱۲۷ تفاهم‌نامه مشترک را با مؤسسات همکار بین‌المللی امضا کرده است و درنتیجه آن، نزدیک به دو میلیارد دالر امریکایی از جامعۀ جهانی در بخش مهاجرت جذب شده است.

دکمه بازگشت به بالا