پاکستان و افغانستان از طریق راه‌آهن به یکدیگر متصل می‌شوند

وزیر راه آهن پاکستان گفت: قرار است به زودی راه آهن مسیر پیشاور به جلال‌آباد ریل‌گذاری شود. به گزارش شانا به نقل از فارس، «شیخ رشید» وزیر راه آهن پاکستان گفت: قرار است به زودی راه آهن مسیر پیشاور به جلال‌آباد ریل‌گذاری شود.  وی در گفتگو با رسانه‌ها در حاشیه پارلمان پاکستان اضافه کرد: همچنین […]

وزیر راه آهن پاکستان گفت: قرار است به زودی راه آهن مسیر پیشاور به جلال‌آباد ریل‌گذاری شود.

به گزارش شانا به نقل از فارس، «شیخ رشید» وزیر راه آهن پاکستان گفت: قرار است به زودی راه آهن مسیر پیشاور به جلال‌آباد ریل‌گذاری شود. 

وی در گفتگو با رسانه‌ها در حاشیه پارلمان پاکستان اضافه کرد: همچنین راه آهن پاکستان در نظر دارد تا خط آهن را از مرز چمن به قندهار گسترش دهد که این موضوع باعث افزایش مناسبات اقتصادی میان دو کشور خواهد شد.

به نوشته دیلی پاکستان، وزیر راه آهن پاکستان ادامه داد: دولت فعلی پاکستان مصمم است که راه آهن این کشور از کسری بودجه خارج کند و در این راستا اقداماتی صورت خواهد گرفت.

با روی کار آمدن دولت جدید پاکستان و نگاه اقتصادی این کشور به منطقه، مقامات ارشد این کشور از جمله عمران خان اعلام کرده است که ثبات در افغانستان باعث توسعه اقتصادی این کشور خواهد شد و این موضوع باعث تغییر سیاست پاکستان نسبت به همسایه خود شده است.