واکنش افغانستان به حمله‌های راکتی پاکستان

به گزارش شانا به نقل از صدای آمریکا؛ صدیق صدیقی، سخنگوی ریاست جمهوری افغانستان در یک توییت گفته است که این عمل پاکستان بیانگر تعهد نداشتن این کشور در امر تامین صلح و ثبات افغانستان و منطقه است. حکومت افغانستان راکت‌پراکنی‌های اخیر پاکستان را بر خاک افغانستان شدیداً محکوم کرده است و گفته است که […]

به گزارش شانا به نقل از صدای آمریکا؛ صدیق صدیقی، سخنگوی ریاست جمهوری افغانستان در یک توییت گفته است که این عمل پاکستان بیانگر تعهد نداشتن این کشور در امر تامین صلح و ثبات افغانستان و منطقه است.

حکومت افغانستان راکت‌پراکنی‌های اخیر پاکستان را بر خاک افغانستان شدیداً محکوم کرده است و گفته است که به باور ما این عمل پاکستان، در مخالفت صریح با اصول بین المللی بوده و نشانه‌ای از عدم تعهد این کشور در امر تامین صلح و ثبات در افغانستان و منطقه است.

روز گذشته عبدالغنی مصمم، سخنگوی والی کنر گفت که نظامیان پاکستانی به تازگی ۲۰۰ راکت را بر روستاهای مرزی این ولایت پرتاب کرده‌اند.

به گفته وی، این حملات بر مناطق سرحدی ولسوالی شلتن صورت گرفته و در نتیجه چهار منزل مسکونی تخریب شده است.

مقام‌ها گفته‌اند که راکت‌ها از منطقه «باجور» پاکستان پرتاب شده است؛ اما تاکنون مقام‌های پاکستانی در این مورد چیزی نگفته‌اند.

از چندین سال به این طرف، نقاط شرقی افغانستان شاهد حملات راکتی بوده است که به گفته مقام‌ها کار نظامیان پاکستانی است.

این در حالی است که سران افغانستان و پاکستان در اوایل سال گذشته خورشیدی در کابل، به توافق رسیدند که هر دو جانب از تخطی‌های حریم فضایی و زمینی خودداری کنند. توقف حملات راکتی و هوایی نیز شامل این توافق می‌شد.