عاملان ۲۹ حمله‌ گروه داعش در کابل بازداشت شدند

به گزارش شانا به نقل از اطلاعات روز؛ ریاست عمومی امنیت ملی اعلام کرده است که «خطرناک‌ترین» شبکه‌ سه‌ نفری گروه داعش در شهر کابل که در ۲۹ حمله‌ این گروه دست داشته‌اند، توسط نیروهای این ریاست بازداشت شده‌ است. در اعلامیه‌ امروز (پنج‌شنبه، ۲۱ سنبله) این ریاست، آمده است که اعضای این شبکه در […]

به گزارش شانا به نقل از اطلاعات روز؛ ریاست عمومی امنیت ملی اعلام کرده است که «خطرناک‌ترین» شبکه‌ سه‌ نفری گروه داعش در شهر کابل که در ۲۹ حمله‌ این گروه دست داشته‌اند، توسط نیروهای این ریاست بازداشت شده‌ است.

در اعلامیه‌ امروز (پنج‌شنبه، ۲۱ سنبله) این ریاست، آمده است که اعضای این شبکه در ۲۹ حمله‌ تروریسی در کابل از جمله حمله انتحاری بر تجمع اعتراضی جنبش روشنایی در دهمزنگ، حمله انتحاری در شفاخانه چهارصد بستر سردار محمدداود خان، حمله‌ انتحاری بر تجمع جمعیت اسلامی واقع لب جر خیرخانه، حمله‌ انتحاری در مسجد جامع الزهرا در حوزه‌ ششم شهر کابل، پرتاب هاوان بر مصلای شهید وحدت ملی، حمله انتحاری دانشجویان دانشگاه مارشال محمد قسیم فهیم در دروازه دانشگاه، حمله بر خبرنگاران در شش درک، پرتاب هاوان بر ارگ ریاست ‌جمهوری در روزهای عید و …. دست داشته‌اند.

در اعلامیه، از اعضای این شبکه به نام‌های «محمدشریف»، «عبدالواحد» و «صابر» نام برده شده است. به گفته این ریاست، آنان به جرم خود اعتراف کرده‌اند.

به نقل از اعلامیه، صابر نیز در بازار لیلامی‌فروشی «بازار بوش» کابل با ایجاد دکان لوازم نظامی، برای مهاجمان انتحاری داعش لباس و تجهیزات نظامی فراهم می‌کرده است.

ریاست عمومی امنیت ملی همچنین گفته است که این افراد در نگهداشت و انتقال مهاجمان انتحاری گروه داعش و افراد تازه‌پیوسته به این گروه از ننگرهار به کابل و برعکس سهم فعال داشته‌اند.