اخبار هیدراسلایدافغانستانانتخاب سردبیرگزارش

شایعه تحویل سفارت افغانستان در تهران به طالبان بی‌اساس است

خبرگزاری صدای افغان(آوا) به نقل از منبعی در سفارت افغانستان در تهران برخی شایعات در برخی رسانه‌ها مبنی بر برنامه تحویل سفارت افغانستان در تهران به وزیر خارجه طالبان را بی‌اساس خواند و آن را تکذیب کرد.

به گزارش شانا به نقل از ایسنا؛ براساس گزارش خبرگزاری آوا همزمان با ورود مولوی امیرخان متقی، وزیر امورخارجه امارت اسلامی طالبان به تهران، برخی رسانه‌ها با انتشار عکس ورود هیئت طالبان در فرودگاه مهرآباد و استقبال از آن، به نقل از منابع نامعلوم گزارش دادند که دولت ایران سفارت افغانستان در تهران را تحویل طالبان می‌دهد.

در ادامه این خبر ادعا شده بود که ایران، دولت طالبان را به رسمیت نمی‌شناسد، اما سفارت افغانستان در تهران را تحویل آن‌ها خواهد داد تا به امورات شهروندان افغانستانی در ایران رسیدگی کنند.

در واکنش به بازتاب این شایعه، یک منبع آگاه در سفارت افغانستان در تهران در گفتگو با خبرنگار آوا، این ادعا را کاملاً رد کرد و آن را بی‌اساس خواند.

حفیظ ضیا احمد، معاون سخنگوی وزارت خارجه امارت اسلامی شام  شنبه (۱۸ جدی) در توییتی تازه نوشته است: هیأتی عالی‌رتبه به ریاست مولوی امیرخان متقی، وزیر امور خارجه به دعوت ایران وارد ایران شد و مورد استقبال گرم قرار گرفت.

وی افزوده است: این سفر بر روی مسایل سیاسی، اقتصادی، ترانزیتی و مهاجرین بین افغانستان و ایران متمرکز خواهد بود.

این اولین سفر وزیر امورخارجه امارت اسلامی به تهران است. او پیش از این، به پاکستان و قطر سفر کرده است.

جمهوری اسلامی ایران بارها بر تشکیل دولت فراگیر در افغانستان توسط طالبان تأکید کرده و این مسأله را پیش شرط به رسمیت شناختن دولت این گروه خوانده است.

پیش از این وزارت امورخارجه امارت اسلامی نیز اعلام کرده که با سفارتخانه‌های افغانستان در کشورهای مختلف در ارتباط است و از آن‌ها خواسته تا همانند گذشته به فعالیت‌های خود ادامه دهند.

برچسب ها

بلخی

Chief Editor of Shana News Agency

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن