آمادگی تهران برای برگزاری نشست وزیران خارجه کشورهای همسایه افغانستان

امیر عبداللهیان، وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران این موضوع را سه‌شنبه ۲۶ میزان، در دیدار با صادق خان، نماینده ویژه پاکستان در امور افغانستان بیان کرده است. وزیر خارجه ایران با اشاره به حضور چهارونیم میلیون مهاجر افغانستانی در ایران، گفت که از از «صلح‌وثبات در افغانستان که موجب بازگشت آوارگان به کشور خود می‌شود» […]

وزیر خارجه ایران با اشاره به حضور چهارونیم میلیون مهاجر افغانستانی در ایران، گفت که از از «صلح‌وثبات در افغانستان که موجب بازگشت آوارگان به کشور خود می‌شود» حمایت می‌کند.

آقای عبداللهیان تاکید کرد که کشورش از «تمام ظرفیت‌های خود برای برقراری صلح و آرامش در افغانستان و رفاه مردم این کشور» استفاده می‌کند.

او با یادآوری از نشست سال گشته وزیران خارجه کشورهای همسایه افغانستان در تهران، افزود که اجرایی شدن مصوبات آن نشست سبب از بین رفتن تهدیدات امنیتی برای افغانستان و منطقه و گسترش صلح و ثبات در این کشور خواهد شد.

نماینده پاکستان در امور افغانستان نیز در دیدار با وزیر خارجه ایران گفت که «تحولات جاری افغانستان و شرایط این کشور به دلایل داخلی و فشارهای خارجی موجب کاهش سطح زندگی مردم و افزایش ناامنی شده است.»

صادق خان بر اهمیت «نقش سازنده کشورهای منطقه و همسایه افغانستان خصوصاً ایران و پاکستان» تاکید کرد. وزارت خارجه ایران گفته است که صادق خان، جهت رایزنی در مورد تحولات افغانستان به ایران سفر کرده است.