گروه انشعابی طالبان مسئولیت کشته شدن برادر ملا هیبت‌الله را به عهده گرفت

گروه انشعابی طالبان به ‌رهبری ملا رسول، شنبه ۱۷ اوت مسئولیت کشته شدن حافظ احمدالله، برادر ملا هیبت‌الله آخندزاده، رهبر گروه طالبان در افغانستان را به عهده گرفت. به گزارش خبرگزاری شانا به نقل از شفقنا، گروه انشعابی طالبان این حمله را «انتقام‌جویانه» نامیده و مدعی شد، این حمله توسط یک فرد انتحاری انجام شده […]

گروه انشعابی طالبان به ‌رهبری ملا رسول، شنبه ۱۷ اوت مسئولیت کشته شدن حافظ احمدالله، برادر ملا هیبت‌الله آخندزاده، رهبر گروه طالبان در افغانستان را به عهده گرفت.

به گزارش خبرگزاری شانا به نقل از شفقنا، گروه انشعابی طالبان این حمله را «انتقام‌جویانه» نامیده و مدعی شد، این حمله توسط یک فرد انتحاری انجام شده که در آن برادر ملا هیبت‌الله آخندزاده به همراه سه همکارش کشته شدند.

پلیس پاکستان اعلام کرد، مواد منفجره در منبر مسجد جاسازی شده بود که در نتیجه انفجار آن، سه نفر کشته و ۲۲ نفر دیگر زخمی شدند.

دو منبع طالبان به خبرگزاری رویترز گفتند، در نتیجه یک هجوم انفجاری جمعه ۱۶ اوت در داخل یک مسجد در شهر کویته پاکستان مولوی حافظ احمدالله برادر رهبر گروه طالبان افغانستان کشته شد.

این خبرگزاری در ادامه به نقل از یک منبع نوشت، یک پسر ملا هیبت‌الله آخندزاده، رهبر گروه طالبان نیز در این رویداد زخمی شده است.

برخی از رسانه‌های پاکستانی گزارش دادند که این انفجار پس از ادای نماز جمعه در مسجدی به نام «مسجد حاج محمد حسنی» رخ داد. این مسجد در منطقه «کچلاغ» در شمال شهر کویته مرکز بلوچستان پاکستان واقع است.

برادر ملا هیبت‌الله آخندزاده، رهبر گروه طالبان افغانستان در شرایطی کشته شد که روند مذاکرات صلح نمایندگان طالبان با آمریکا به مرحله نهایی رسیده است و گزارش‌هایی وجود دارد که هر دو جانب در آینده نزدیک توافقنامه صلح امضا خواهند کرد.