اجتماعیاخبار هیدراسلایدافغانستانانتخاب سردبیرفرهنگ و هنرگزارشمکتب و دانشگاه

کنسرت مشترک دانش‌آموزان ترکیه‌ای، سوریه‌ای و افغانستانی در شهر ادیرنه ترکیه

به گزارش شانا به نقل از آناتولی؛ گروه کُر متشکل از دانش‌آموزان ترکیه، سوریه و افغانستان در چارچوب برنامه‌ای تحت عنوان «ترکیه؛ محل گرهم‌آیی فرهنگ‌ها» به‌ مناسبت ۱۸ دسامبر، روز جهانی مهاجران در ولایت/ استان ادیرنه ترکیه کنسرت خود را اجرا کرد.

این دانش‌آموزان در چارچوب این برنامه فرهنگی که از سوی اداره مهاجرت ولایت/ استانداری ادیرنه برگزار شد، ترانه‌های سنتی ترکیه، سوریه و افغانستان را خوانده و رقص‌های فولکلوریک این کشورها را به نمایش گذاشتند.

یوسف گولر، معاون والی/ استاندار ادیرنه طی سخنانی در این برنامه فرهنگی اظهار داشت: امواج مهاجرت مهم‌ترین مشکل قرن پیش‌رو خواهد بود. براساس پژوهش‌های صورت گرفته ۴۰۵ میلیون نفر در سال ۲۰۵۰ مجبور خواهند بود به قاره‌ای دیگر مهاجرت کنند.

وی همچنین گفت: ما در طول تاریخ همواره برای افراد و کشورهایی که به ما پناه برده‌اند، نه تنها مرزهای خود بلکه قلوب‌مان را نیز باز کردیم. ترکیه در حال حاضر از ۵ میلیون مهاجر میزبانی کرده و آنها را طرد نکرده است. بسیاری از کشورهای اروپایی در صورت مواجهه با چنین موج مهاجرتی آسیب زیادی می‌بیند و حتی ممکن است دولت این کشورها برکنار شود.

بازدیدها: 6

برچسب‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید