آغاز نام‌نویسی رأی‌دهندگان در غزنی

کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان از آغاز نام‌نویسی رای‌دهندگان در ولایت غزنی خبر داده است. به گزارش خبرگزاری شانا به نقل از صدای آمریکا، عبدالبصیر مهمند، رئیس ولایتی کمیسیون انتخابات در غزنی گفت که مواد حساس برای نام‌نویسی رای‌دهندگان، به بیشتر ولسوالی‌های غزنی از طریق هوا ارسال شده است. آقای مهمند گفت که ناامنی، از چالش‌های […]

کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان از آغاز نام‌نویسی رای‌دهندگان در ولایت غزنی خبر داده است.

به گزارش خبرگزاری شانا به نقل از صدای آمریکا، عبدالبصیر مهمند، رئیس ولایتی کمیسیون انتخابات در غزنی گفت که مواد حساس برای نام‌نویسی رای‌دهندگان، به بیشتر ولسوالی‌های غزنی از طریق هوا ارسال شده است.

آقای مهمند گفت که ناامنی، از چالش‌های اصلی بر سر راه اجرای سراسری این برنامه در غزنی است.

به گفته او، در حال حاضر از جمع ۴۰۶ مرکز نام‌نویسی رای‌دهندگان، ۱۵۹ مرکز به دلیل تهدیدهای امنیتی مسدود است.

برنامه نام‌نویسی رای‌دهندگان در غزنی قرار بود همزمان با آغاز برنامه «نام‌نویسی تقویتی» اجرا شود، اما این برنامه با سه روز تاخیر آغاز شده است.

حسن‌رضا یوسفی، یک عضوی شورای ولایتی غزنی به صدای آمریکا گفت که تاخیر در آغاز این برنامه و نیز تهدیدهای امنیتی، احتمالا روی اجرای موفقانه و سراسری این برنامه در ولایت غزنی تاثیر بگذارد.

آقای یوسفی گفت که در حال حاضر کارمندان انتخاباتی به دلیل مشکلات امنیتی قادر به سفر به برخی از روستاها و مناطق دورافتاده نیستند.

با این حال، محمدعارف نوری، سخنگوی والی غزنی گفته است که نیروهای امنیتی تمام تلاش خود را برای تامین امنیت برنامه نام‌نویسی رای‌دهندگان انجام خواهند داد