کشته شدن یک عضو ارشد طالبان در میدان‌وردک

وزارت دفاع افغانستان اعلام کرد مولوی حامد، مشهور به محمدى از اعضای ارشد گروه طالبان در ولایت «میدان وردک» این کشور کشته شده است. به گزارش شانا به نقل از آناتولی؛ مولوی حامد معروف به محمدى فرمانده شاخه «قطعه سرخ» گروه طالبان در شهرستان نرخ ولایت «میدان وردک» کشته شده است. در نتیجه عملیات مشترک […]

وزارت دفاع افغانستان اعلام کرد مولوی حامد، مشهور به محمدى از اعضای ارشد گروه طالبان در ولایت «میدان وردک» این کشور کشته شده است.

به گزارش شانا به نقل از آناتولی؛ مولوی حامد معروف به محمدى فرمانده شاخه «قطعه سرخ» گروه طالبان در شهرستان نرخ ولایت «میدان وردک» کشته شده است.

در نتیجه عملیات مشترک نیروهای امنیتی و حمایت قاطع ناتو طی ۲۴ ساعت گذشته در ولایات هلمند، تخار، ارزگان، ننگرهار، غور، هرات، غزنی و میدان وردک ۷۵ شبه‌نظامی، از جمله ۶ داعشی کشته، ۳۶ تن زخمی و یکی نیز بازداشت شده است.

نیروهای افغانستان مقادیر زیادی سلاح‌ و مهمات را کشف و ضبط و چندین دستگاه خودرو، موتورسیکلت متعلق به آنها را منهدم کردند. نیروی هوایی نیز ۳۴ پرواز انجام داده است.

گفتنی است روز گذشته در نتیجه عملیات ارتش افغانستان ۲۳ شبه‌نظامی کشته ۳ نفر زخمی شدند. دولت افغانستان اعلام کرده که عملیات نیروهای این کشور برای «سرکوب تحرکات هراس‌افکنان در مناطق مختلف تا پاکسازی کامل آن‌ها» همچنان ادامه دارد.