اخبار هیدراسلایدافغانستانگزارش

پنتاگون: خروج از افغانستان زودتر از موعد صورت می‌گیرد

وزیر امور دفاع آمریکا بامداد جمعه از خروج زودتر از موعد نیروهای ایالات متحده از افغانستان خبر داده است.

به گزارش شانا به نقل از ایرنا؛ لوید آستین، رئیس پنتاگون طی بیانیه‌ای به کمیته دفاعی مجلس نمایندگان آمریکا گفت: امروز می‌توانم به شما گزارش دهم که روند خروج با سرعت بیشتری پیش می‌رود، درواقع کمی جلوتر از موعد صورت می‌گیرد.

هرچند بایدن مدعی است نیروهای آمریکایی تا ۱۱ سپتامبر افغانستان را ترک می‌کنند؛ اما برخی از رسانه‌های آمریکایی گزارش می‌دهند که روند خروج کامل ایالات متحده از افغانستان تا جولای تکمیل خواهد شد و ۱۱ سپتامبر فقط به یک تاریخ نمادین است.

در جدیدترین بروزرسانی خروج نیروهای خارجی، فرماندهی مرکزی ایالات متحده (سنتکام) اعلام کرد که این روند حدود ۱۶ تا ۲۵ درصد تکمیل شده است.

آستین که برای تمرکز بر بودجه ۷۱۵ میلیارد دلاری پنتاگون در مجلس حضور یافته بود. جزئیات بیشتری از نحوه آنکه چطور سرعت روند خروج نظامیان از افغانستان افزایش یافته ارائه نکرد و نمایندگان هم از وی در مورد این موضوع توضیحاتی نخواستند.

جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا با نقض توافقنامه صلح که دولت ترامپ با طالبان در قطر به امضاء رساند، خروج نیروهای نظامی آمریکا از افغانستان را به تاخیر انداخت.

طبق توافقنامه صلح آمریکا با طالبان که در سال ۱۳۹۸ در دوحه به امضاء رسید، تمام نیروهای خارجی باید تا اول می سال جاری افغانستان را ترک می‌کردند؛ اما بایدن با نزدیک شدن به این موعد مدعی شد که خروج نظامیان تا ۱۱ سپتامبربه طول خواهد کشید.

بازدیدها: 10

برچسب ها

بلخی

سردبیر خبرگزاری شانا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن