پسر بن لادن کشته شده است

بر اساس اعلام سه تن از مقامات آمریکایی، آنان به اطلاعاتی دست یافته‌اند که نشان می‌دهد «حمزه بن لادن» پسر رهبر سابق القاعده کشته شده است. به گزارش شانا به نقل از فارس؛ این سه مقام جزئیاتی از محل و زمان دقیق کشته شدن حمزه بن لادن یا نقشی که واشنگتن در کشته شدن وی […]

بر اساس اعلام سه تن از مقامات آمریکایی، آنان به اطلاعاتی دست یافته‌اند که نشان می‌دهد «حمزه بن لادن» پسر رهبر سابق القاعده کشته شده است.

به گزارش شانا به نقل از فارس؛ این سه مقام جزئیاتی از محل و زمان دقیق کشته شدن حمزه بن لادن یا نقشی که واشنگتن در کشته شدن وی داشته است، اعلام نکرده‌اند.

به نوشته شبکه ان‌بی‌سی، وزارت خزانه‌داری آمریکا ۱۰ حوت/ اسفند ۹۷ اعلام کرده بود که به هرگونه  اطلاعاتی که منجر به بازداشت حمزه بن لادن شود، یک میلیون دلار پاداش دریافت می‌کند.

حمزه پیشتر آمریکا را تهدید کرده بود که برای انتقام خون پدرش که ماه می ۲۰۱۱  کشته شد، به ایالات متحده حمله خواهد کرد.

حمزه متولد سال ۱۹۸۹ با تابعیت عربستانی و شوهر دختر «محمد عطا» رباینده اصلی و مغز متفکر حملات به برج دوقلوی مرکز تجارت جهانی در سال ۲۰۰۱ ازدواج کرده است.

براساس نامه بن لادن که از ساختمان «ابیت‌آباد» پاکستان، جایی که در آن کشته شد، به دست آمده است، بنیانگذار القاعده، پسرش را برای جایگزینی خودش و رهبری این گروه آماده می‌کرد.

تلگرام | فیس‌بوک | تویتر