پاسخ طنزآمیز تلگرام به توییت واتس‌اپ

به گزارش شانا به نقل از یورونیوز؛ حساب کاربری واتس‌اپ شب گذشته همراه با یک ویدئوی آموزشی در توئیتی نوشت: «نیاز به ارسال یک ایمیل دارید اما فایل ضمیمه حجیم است؟ به‌جای آن واتس‌اپ را امتحان کنید جایی که می‌توانید تا ۱۰۰ مگابایت فایل ارسال کنید.» این توئیت چند ساعت بعد با واکنش حساب کاربری […]

به گزارش شانا به نقل از یورونیوز؛ حساب کاربری واتس‌اپ شب گذشته همراه با یک ویدئوی آموزشی در توئیتی نوشت: «نیاز به ارسال یک ایمیل دارید اما فایل ضمیمه حجیم است؟ به‌جای آن واتس‌اپ را امتحان کنید جایی که می‌توانید تا ۱۰۰ مگابایت فایل ارسال کنید.»

این توئیت چند ساعت بعد با واکنش حساب کاربری تلگرام که یک پیام‌رسان دیگر است روبرو شد. تلگرام در پاسخ به توئیت واتس‌اپ نوشت: «نیاز به ارسال پیامی دارید؛ اما فایل ضمیمه برای ارسال آن با سایر پیام‌رسان‌ها بسیار حجیم است؟ به‌ جای آن، تلگرام را امتحان کنید جایی که می‌توانید فایل تا یک‌ونیم گیگابایت ارسال کنید.»

این پاسخ تلگرام به رقیبش واتس‌اپ مورد استقبال کاربران توئیتر قرار گرفت. به ‌طوری که این توئیتر بیش از ۷۰۰ بار ریتورییت شده است و بیش از ۳ هزار نفر آن را لایک کرده‌اند.

برخی از کاربران توییتر در پاسخ‌ به توئیت واتس‌اپ نیز به حمایت از تلگرام پرداختند به طوری که یک کاربر نوشت: «واتس‌اپ عزیز، ۱۰۰ مگابایت در این روزها مثل یک فکاهی بد می‌ماند. فکاهی بد را در حساب توئیترت منتشر نکن.» این کاربر سپس به ارسال فایل با حجم یک و نیم گیگابایت با تلگرام اشاره می‌کند.

طبق آمارهای سال ۲۰۱۸، پیام‌رسان واتس‌اپ میزبان حدود یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون کاربر فعال در ماه است و جزو پرطرفدارترین پیام‌رسان‌ها در دنیا محسوب می‌شود. این درحالی است که تلگرام هرچند میزان کاربرانش سیر صعودی گرفته است؛ اما در سال ۲۰۱۸ تنها ۲۰۰ میلیون نفر از این پیام‌رسان استفاده می‌کردند.