لایحه دولت لهستان آموزش جنسی در مدارس را برابر با «پدوفیلی» می‌داند

به گزارش شانا به نقل از یورونیوز؛ دولت راست‌گرای لهستان لایحه‌ای را به پارلمان پیشنهاد کرده است که با ممنوعیت آموزش جنسی در مکتب‌ها، این آموزش را معادل «ترویج فعالیت جنسی زیر سن قانونی» در نظر می‌گیرد.

به گزارش شانا به نقل از یورونیوز؛ در صورت تصویب این لایحه، معلمانی که این ممنوعیت را بشکنند با مجازاتی تا حداکثر ۵ سال مواجه خواهند بود.

در پی پیشنهاد این لایحه، معترضان در ورشو پایتخت جمع شدند تا به این لایحه دولت اعتراض کنند زیرا اگر این لایحه تصویب و به قانون بدل شود، آموزش جنسی در مدارس را معادل «پدوفیلی» در نظر می‌گیرد.

به نوشته هفته‌نامه «وپروست» لهستان، این لایحه که با عنوان «پدوفیلی را متوقف کنید» شناخته می‌شود هدفش این است که مربیانی که آموزش‌های جنسی را به دانش‌آموزان ارائه می‌کنند را به زندان بفرستد.

قانون‌گذارند در پی آن هستند تا آموزش جنسی برای دانش آموزان را به‌عنوان ترویج فعالیت‌های جنسی زیر سن قانونی، اقدامی مجرمانه در نظر بگیرند و همچنین ایدئولوژی ضد سقط‌جنین و ضد پیشگیری از بارداری در مدارس لهستان جایگاه قدرتمندتری پیدا کند.

پارلمان اروپا روز پنجشنبه با اکثریت مطلق تبدیل آموزشی جنسی در مدارس به امری مجرمانه را محکوم کرد و از دولت لهستان خواست که این لایحه را فوراً پس بگیرد.

مارسین اوسیپیا، از نمایندگان پارلمان حزب حاکم لهستان می‌گوید که چیز بدی در این قانون وجود ندارد و تنها می‌خواهد تشویق جوانان زیر ۱۵ سال به داشتن رابطه جنسی و فعالیت جنسی را ممنوع کند.

حزب حاکم محافظه‌کار لهستان «آموزش جنسی برای دانش آموزان» را محکوم کرده و ادعا کرده است که این اقدام تلاش برای «جنسیت‌زده کردن کودکان» است.

معترضان می‌گویند که آموزش مناسب جنسی بخش ضروری از برنامه درسی مدار است و مبتنی بر معیارهای سازمان جهانی بهداشت برای اروپاست.

بازدیدها: 3

برچسب‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن