عمران خان: پاکستان بخشی از درگیری‌های افغانستان نخواهد شد

عمران خان تلاش‌های جاری در منطقه برای تحقق صلح در افغانستان را فرصتی تاریخی خواند و گفت: پاکستان از روند صلح و آشتی در افغانستان حمایت همه‌جانبه می‌کند و این کشور بخشی از درگیری‌های افغانستان نخواهد شد.

به گزارش شانا نیوز به نقل از خبرگزاری فارس، نخست وزیر پاکستان با انتشار بیانیه‌ای گفت که کشورش بخشی از درگیری‌های داخلی افغانستان نخواهد شد.

عمران خان تلاش‌های جاری در منطقه برای تحقق صلح در افغانستان را فرصتی تاریخی خواند و افزود: پاکستان از روند صلح و آشتی در افغانستان حمایت همه‌جانبه می‌کند.

وی همچنین یادآوری کرد: در طول ۴۰ سال گذشته، درگیری‌های افغانستان برای دو کشور افغانستان و پاکستان به‌شدت رنج‌آور بوده است. اکنون، پس از یک مدت طولانی، روند صلح افغانستان فرصتی تاریخی برای صلح در منطقه به‌وجود آورده و پاکستان از این روند به‌صورت همه‌جانبه در راستای آغاز مذاکرات بین‌الافغانی حمایت می‌کند و افغانستانی‌ها خود درباره آینده‌شان تصمیم می‌گیرند.

عمران خان ادامه داد: پاکستان جنگ و جنایاتی که در افغانستان صورت می‌گیرد را به‌شدت محکوم می‌کند، زیرا این اعمال بر روند صلح تاثیرگذار است.

عمران خان در پایان تاکید کرد: پاکستان در راستای تحقق صلح در افغانستان همه طرف‌ها را متقاعد می‌کند و به موفقیت روند صلح در افغانستان متعهد است، و این کشور بخشی از درگیری‌های افغانستان نخواهد شد.