حمله انتحاری در جلال آباد؛ ۹ کشته و ۱۲ زخمی

حمله انتحاری در شهر جلال‌آباد منجر به کشته شدن ۹ تن و زخمی شدن دست‌کم ۱۲ تن دیگر شد. به گزارش خبرگزاری شانا به نقل از صدای آمریکا، عطاالله خوگیانی، سخنگوی والی ننگرهار گفته است که حمله در ناحیۀ ششم شهر جلال‌آباد بر پولیس محلی صورت گرفته است. آقای خوگیانی گفت که چهار منسوب پولیس […]

حمله انتحاری در شهر جلال‌آباد منجر به کشته شدن ۹ تن و زخمی شدن دست‌کم ۱۲ تن دیگر شد.

به گزارش خبرگزاری شانا به نقل از صدای آمریکا، عطاالله خوگیانی، سخنگوی والی ننگرهار گفته است که حمله در ناحیۀ ششم شهر جلال‌آباد بر پولیس محلی صورت گرفته است.

آقای خوگیانی گفت که چهار منسوب پولیس و پنج غیرنظامی به شمول یک کودک شامل قربانیان هستند. او گفت که ۳ پولیس و ۹ غیرنظامی به شمول سه کودک شامل زخمی‌شدگان هستند.

فرید خان، سخنگوی فرماندهی پولیس ننگرهار نیز گفته است که هدف این حمله، زمری، یکی از فرماندهان محلی بوده است. او گفت که قوماندان زمری در این حمله کشته شده است.

پزشکان در شفاخانه مرکزی جلال‌آباد گفته‌اند که در جمع کشته و زخمی‌شدگان این رویداد، پولیس محلی و غیرنظامیان شامل هستند. به گفتۀ پزشکان وضعیت صحی سه نفر از زخمیان وخیم است.

تاکنون هیچ گروهی مسئولیت این حمله را نپذیرفته است، اما در گذشته طالبان و جنگجویان داعش چنین حملات را در افغانستان به ویژه ولایت ننگرهار انجام داده‌اند.