طالبان پس از توافق صلح در نهادهای دولتی جذب می‌شوند

 سهیل شاهین، سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در قطر می‌گوید، در نظام جدید اسلامی طالبان حضور خواهند داشت. به گزارش خبرگزاری شانا به نقل از شفقنا؛ به گفته او، پس از به نتیجه رسیدن گفت‌وگوها با آمریکا، زمان‌ومکان گفت‌وگوهای بین‌الاافغانی نیز اعلام خواهد شد. سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در قطر می‌افزاید، پس از توافق صلح همه‌جانبه […]

 سهیل شاهین، سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در قطر می‌گوید، در نظام جدید اسلامی طالبان حضور خواهند داشت.

به گزارش خبرگزاری شانا به نقل از شفقنا؛ به گفته او، پس از به نتیجه رسیدن گفت‌وگوها با آمریکا، زمان‌ومکان گفت‌وگوهای بین‌الاافغانی نیز اعلام خواهد شد.

سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در قطر می‌افزاید، پس از توافق صلح همه‌جانبه و زمانی که نظام جدید اسلامی ایجاد شد، در نهادهای کنونی دولت باید اصلاحات به میان آید.

با وجود این که طالبان بارها بر ایجاد نظام جدید اسلامی تأکید کرده‌اند، اما شماری از آگاهان سیاسی به این باورند که نظام کنونی نیز اسلامی‌ست و هدف طالبان این است که در این نظام اصلاحات به میان آید.

محب‌الله شریف، یکی از این آگاهان سیاسی می‌گوید، نظام جدید اسلامی به معنای نظام غیرجمهوری نخواهد بود که در آن همه با یک امیر بیعت کنند.

به گفته او، چنین تشکیلاتی مقبولیت جهانی ندارد و طالبان نیز خوب می‌دانند که این کار شدنی نیست.

انتظام خادم، دیگر آگاه سیاسی می‌گوید که در قانون اساسی نیز آمده است که نظام ما جمهوری اسلامی است.

آقای خادم می‌گوید، اگر منظور طالبان از نظام اسلامی زنده‌کردن امارات اسلامی باشد، چنین چیزی قابل تطبیق نیست و طالبان نیز می‌دانند که مردم افغانستان و جهانیان چنین نظامی را قبول ندارند.

سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در قطر همچنین می‌گوید، گفت‌وگوهای صلح میان نمایند‌گان این گروه و آمریکا امروز آغاز نشده است و زمان از سرگیری این گفت‌وگوها امشب مشخص خواهد شد.