زنان خوست از طالبان می‌خواهند تا از جنگ دست بردارند

زنان در خوست با تأکید بر نقش خود در انتخابات، می‌گویند که طالبان باید از جنگ دست بردارند. شمار بزرگی از زنان در خوست روزسه‌شنبه (۲۲ اسد) به مناسبت عید با حضور در گردهم‌آیی «چادرهای عیدی صلح»، با به سر کردن پرچم کشور به بهانه تجلیل از صدمین سالگرد استقلال کشور از طالبان خواستند که […]

زنان در خوست با تأکید بر نقش خود در انتخابات، می‌گویند که طالبان باید از جنگ دست بردارند.

شمار بزرگی از زنان در خوست روزسه‌شنبه (۲۲ اسد) به مناسبت عید با حضور در گردهم‌آیی «چادرهای عیدی صلح»، با به سر کردن پرچم کشور به بهانه تجلیل از صدمین سالگرد استقلال کشور از طالبان خواستند که از جنگ دست بردارند.

زنان خوست می‌گویند که هیچ زن در کشور جنگجو نیست از همین رو طالبان باید بر زنان رحم کنند و به خواست‌هایشان رسید‌گی کنند.

نعمت بی‌بی، عضو شورای ولایتی خوست گفت:«زنان باید صدای خود را از چیزهایی که آنان را آزار داده است بلند کنند، هدف من جنگ جاری است، جنگی که مادران ما را بیوه کرده است، آن جنگی که خواهران ما را بی‌برادر و کودکان ما را بی‌سرپرست کرده است.»

سهیلا نوری، باشنده خوست گفت: «یک بار دیگر بالای هر دو جناح صدا می‌کنم که از جنگ دست بردارید و بر مردم، زنان و یتمان ما رحم کنید.»

درهمین حال، مقام‌های زن در خوست بر نقش زنان در انتخابات تاکید می‌ورزند و می‌گویند که زنان باید به پیمانه وسیع در انتخابات شرکت کنند.

محمدحلیم فدایی، والی خوست نیز با حضور در این گردهم‌آیی بر نقش زنان در گفت‌وگوهای صلح تاکید کرد.

وی گفت: «ما در صلح نه‌تنها مردان، بلکه نقش زنان هم را باید زنده کنیم.»

هرچند امیدواری‌ها برای رسیدن به صلح در مقایسه با هر زمان دیگر بیشتر شده است، اما تاکنون روشن نیست که در توافق صلح با طالبان از دست‌آوردها و حقوق زنان نگهداری خواهد شد یا خیر.