رئیس جمهور: پنج مرکز برای جلوگیری از قاچاق تولیدات خارجی ایجاد می‌شود

محمداشرف غنی، رئیس جمهور شام دیروز در ضیافت افطاری با صنعت‌کاران گفت: تقاضای من از شما این است که دولت را شریک خود بدانید و کار ما باید هدفمند باشد. وی افزود: به هدف جلوگیری از تولیدات خارجی که به شکل قاچاق وارد افغانستان می‌شود، پنج مرکز در نقاط مختلف کشور ایجاد می‌شود. وی خواستار […]

محمداشرف غنی، رئیس جمهور شام دیروز در ضیافت افطاری با صنعت‌کاران گفت: تقاضای من از شما این است که دولت را شریک خود بدانید و کار ما باید هدفمند باشد.

وی افزود: به هدف جلوگیری از تولیدات خارجی که به شکل قاچاق وارد افغانستان می‌شود، پنج مرکز در نقاط مختلف کشور ایجاد می‌شود. وی خواستار همکاری تاجران و سرمایه‌گذاران در این خصوص شد.

وی با تأکید بر کنترل گمرکات، گفت که کرایه و اجاره زمین در طرزالعمل جدید داخل شده است و تمام املاک دولتی به وزارت شهرسازی تعلق گرفته است.

آقای غنی به وزیر اراضی و شهرسازی دستور داد تا زمین و املاک دولتی را به عنوان وسیله تولید ثروت آماده کند و از صنعت‌کاران خواست که شکایات‌شان را به صورت کتبی ارائه کنند.

دکتر غنی بر هماهنگی بیش‌تر و رسیدن به دیدگاه مشترک میان دولت و بخش خصوصی به ویژه مخابرات، بانکداری و رسانه‌ها تاکید کرد و گفت که تهداب مشارکت گذاشته شده است و در این عرصه‌ها به تحرک بیش‌تر نیاز است.