دکتر عبدالله: امیدواریم گفتگوهای دوحه منجر به مذاکرات مستقیم شود

رئیس اجرایی حکومت وحدت ملی، گفتگوهای جاری میان هیئت افغانستانی و نمایندگان طالبان را در قطر یک اقدام مثبت در راستای صلح دانسته و می‌گوید که امیدوار است این گفتگوها به مذاکرات میان دولت افغانستان و طالبان بینجامد. به گزارش شانا به نقل از صدای آمریکا، نشست بین‌الافغانی برای صلح افغانستان با حضور هیئت افغانستانی […]

رئیس اجرایی حکومت وحدت ملی، گفتگوهای جاری میان هیئت افغانستانی و نمایندگان طالبان را در قطر یک اقدام مثبت در راستای صلح دانسته و می‌گوید که امیدوار است این گفتگوها به مذاکرات میان دولت افغانستان و طالبان بینجامد.

به گزارش شانا به نقل از صدای آمریکا، نشست بین‌الافغانی برای صلح افغانستان با حضور هیئت افغانستانی و نمایندگان طالبان روز گذشته یک‌شنبه ۷ جولای (۱۶ سرطان) آغاز شد و این گفتگوها امروز نیز ادامه دارد.

عبدالله عبدالله، رئیس اجرایی روز دوشنبه ۸ جولای (۱۷ سرطان) در نشست شورای وزیران از برگزاری این گفتگوها به میزبانی آلمان و قطر استقبال کرد و گفت که تلاش زیادی انجام شده تا هیئت افغانستانی در گفتگو با طالبان، نمایندگی خوبی از افغانستانی‌ها کند.

آقای عبدالله افزود: «توقع همین است که این گفتگوها به مذاکرات مستقیم میان دو طرف، به شمول دولت افغانستان منجر شود، و نتیجه‌اش رسیدن به صلح باشد.»

اشتراک‌کنندگان در نخستین روز برگزاری گفتگوهای بین‌الافغانی صلح افغانستان در در قطر ابراز امیدواری کرده‌اند که بتوانند زمینه مذاکرات مستقیم میان دولت افغانستان و گروه طالبان را مساعد کنند.