حزب عوامی ملی پاکستان: اسلام‌آباد نباید انتقام «کشمیر» را از افغانستانی‌ها بگیرد

رهبر حزب عوامی ملی پاکستان با تاکید بر اینکه جنگ در منطقه پاکستان را نیز متاثر می‌کند از اسلام‌آباد خواست تا انتقام مسئله کشمیر را از مردم افغانستان نگیرد. به گزارش خبرگزاری شانا به نقل از شفقنا افغانستان؛ «افراسیاب ختک» رهبر حزب عوامی ملی پاکستان و عضو سنای این کشور از دولت پاکستان خواست تا […]

رهبر حزب عوامی ملی پاکستان با تاکید بر اینکه جنگ در منطقه پاکستان را نیز متاثر می‌کند از اسلام‌آباد خواست تا انتقام مسئله کشمیر را از مردم افغانستان نگیرد.

به گزارش خبرگزاری شانا به نقل از شفقنا افغانستان؛ «افراسیاب ختک» رهبر حزب عوامی ملی پاکستان و عضو سنای این کشور از دولت پاکستان خواست تا در رابطه با تنش‌های اخیر کشمیر با هند محتاط باشد و انتقام آن را از افغانستانی‌ها نگیرد.

این سیاستمدار برجسته پشتون گفت: پاکستان باید افغانستانی‌ها را مانند برادران و خواهران خود ببیند، نه دشمنانی که انتقام کشمیر را از آن‌ها بگیرد.

وی افزود که سیاستمداران افغانستان از همکاری با آمریکا در روند صلح افغانستان خواستار بهره‌برداری سیاسی و اقتصادی هستند و این موضوع را درک نمی‌کنند که جنگ در منطقه در نهایت به پاکستان نیز آسیب خواهد رساند.

به گزارش «افغانستان تایمز»، ختک ادامه داد: آمریکا امروز در منطقه حضور دارد اما فردا نخواهد بود اما افغانستان برای همیشه همسایه پاکستان باقی خواهد ماند.

این در حالی است که اخیراً «شهباز شریف» رهبر جریان اپوزیسیون پارلمان پاکستان گفته بود: این چگونه انصاف است که افغان‌ها از صلح لذت برده و آن را جشن می‌گیرند اما در خونریزی در کشمیر ادامه دارد؟

به گفته شهباز شریف برقراری صلح در افغانستان برای پاکستان حائز اهمیت است اما نه تا زمانی که خونریزی‌ها در کشمیر ادامه داشته باشند و زنان و کودکان کشته شوند.

وی تاکید کرد: این امکان ندارد که کشمیر در آتش بسوزد، زنان، کودکان کشته شوند و ما تعهد تامین صلح در افغانستان را بدهیم؛ این کار شدنی نیست و این گونه نخواهد شد.