حریق نزدیک به ۳۰ دکان در جنگ دیشب در المار ولایت فاریاب

مسئولان محلی در ولایت فاریاب می‌گویند که نزدیک به ۳۰ دکان و غرفه، در جنگ دیشب مخالفان مسلح در ولسوالی المار این ولایت آتش زده شده‌ است. به گزارش خبرگزاری شانا به نقل از وبسایت خبری انبیر، محمدصالح صالح، ولسوال المار گفته است که: «طالبان مسلح دیشب بر مرکز ولسوالی المار حمله کردند، جنگ چندین […]

مسئولان محلی در ولایت فاریاب می‌گویند که نزدیک به ۳۰ دکان و غرفه، در جنگ دیشب مخالفان مسلح در ولسوالی المار این ولایت آتش زده شده‌ است.

به گزارش خبرگزاری شانا به نقل از وبسایت خبری انبیر، محمدصالح صالح، ولسوال المار گفته است که: «طالبان مسلح دیشب بر مرکز ولسوالی المار حمله کردند، جنگ چندین ساعت ادامه یافت و آنان هنگام عقب‌نشینی حدود ٣٠ دکان خیاطی، چوب‌فروشی و غرفه‌های دست‌فروشان و ماشین‌آلات ذخیره آب در چوک بازار را آتش زدند.»

صالح در ادامه افزود: «طالبان با این عمل جنایتکارانه خود شماری از مردم بیچاره و غریب را در آستانه عید قربان متضرر و متالم کردند.»

وی گفت که در جنگ دیشب به نیروهای امنیتی آسیبی نرسیده است؛ اما دو تن از طالبان زخمی شده‌اند.

سید غلام‌سخی، شهردار ولسوالی المار، شمار دکان‌ها و غرفه‌های حریق شده را بیش از ٣٠ قلمداد کرده است. او می‌گوید که ١۴ دکان خیاطی، چوب‌فروشی، ٢٠ غرفه دست‌فروشان و کسبه‌کاران و ماشین‌آلات چاه و ذخیره آب چوک بازار المار به وسیله تیل آتش زده شده‌اند.

با تلاش‌های زیاد نتوانستیم دیدگاه طالبان را در پیوند به آتش‌زدن دکان‌های بازار المار، داشته باشیم.