خبرگزاری شانا
|شانا در شأن مردم افغانستان|

توهین به پوتین در اینترنت ۴۶۲ دالر هزینه دارد!

اجرای قانون جدید مصوب مجلس روسیه که با هدف منع حمله به اقتدار دولت از طریق اینترنت تصویب شده است، در اکثر موارد موجب صدور احکام جریمه نقدی برای توهین‌کنندگان به ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور این کشور شده است.

14

به گزارش شانا به نقل از یورونیوز؛ مطابق جرایمی که برای انواع توهین به مقام‌های دولتی وضع شده است، هر توهین اینترنتی به رئیس جمهور به طور متوسط ۳۰ هزار روبل معادل ۴۲۵ یورو (۴۶۲ دالر) هزینه دارد. پس از تائید این قانون توسط پوتین در ماه مارس گذشته، اجرای آن از سوی پلیس، دادستان‌ها و دادگاه‌های روسیه آغاز شده است.

مجلس روسیه ۶ ماه پیش برای نخستین بار پس از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی قانونی را برای مقابله با توهین و بی‌احترامی به مقام‌های دولتی از شهرداران، فرمانداران و مدیران شرکت‌های دولتی گرفته تا شخص رئیس جمهور، تصویب کرد.

بر اساس گزارش گروهی از وکلای حقوق بشر روسی‌ موسوم به «آگورا» از مجموع ۴۵ پرونده‌ای که تحت این قانون گشوده شده‌اند، ۲۶ مورد شامل توهین و بی‌احترامی به آقای پوتین بوده است که ۱۸ مورد آن با صدور حکم جریمه نقدی مواجه شده‌اند.

پیش‌تر مخالفان آقای پوتین با ترتیب تظاهراتی نسبت به تصویب این قانون اعتراض کردند. آنها معتقدند که قانون جدید به دولت اجازه می‌دهد تا به منظور سرکوب مخالفان سیاسی آقای پوتین، کنترل‌ خود را بر این شبکه جهانی افزایش دهد.

کُد خبر:6364

برچسب‌ها

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب مرتبط