برگزاری نخستین جشنواره فیلم‌های سینمایی در کابل

ریاست افغان‌فیلم می‌گوید که به مناسبت صدمین سالگرد استقلال افغانستان، برای نخستین‌بار جشنواره فیلم‌های سینمایی را در کابل، برگزار می‌کند. به گزارش شانا به نقل از صدای آمریکا، صحرا کریمی، رئیس افغان‌فیلم گفته است که این جشنوار از تاریخ ۱۲ تا ۱۹ اسد در سینمای آی خانم، سینمای نما رسانه، سالن نمایشگاه دانشکده هنرهای زیبای […]

ریاست افغان‌فیلم می‌گوید که به مناسبت صدمین سالگرد استقلال افغانستان، برای نخستین‌بار جشنواره فیلم‌های سینمایی را در کابل، برگزار می‌کند.

به گزارش شانا به نقل از صدای آمریکا، صحرا کریمی، رئیس افغان‌فیلم گفته است که این جشنوار از تاریخ ۱۲ تا ۱۹ اسد در سینمای آی خانم، سینمای نما رسانه، سالن نمایشگاه دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه کابل و سالن نمایش افغان‌فیلم برگزار می‌شود.

خانم کریمی، هدف از برگزاری این جشنوار را «زنده‌سازی» فرهنگ رفتن خانواده‌ها به سینما خواند.

او گفت که هدف از برگزاری این جشنواره آشتی دادن مردم با سینما و فیلم است.

رئیس افغان‌فیلم گفت فیلم‌های ضعیفی که در جریان سال‌های اخیر ساخته شده است، سبب عدم محبوبیت سینما نزد مردم شده است و به همین علت به سینما به نظر منفی دیده می‌شود.

قرار است در جشنواره فیلم‌های هنری، صد فیلم به نمایش گذاشته شود که شامل فیلم‌های داخلی و خارجی و فیلم‌های (تاریخی) از آرشیف افغان‌فیلم و فیلم‌هایی که در ۱۸ سال گذشته ساخته شده، خواهد بود.

رئیس افغان‌فیلم گفت که این نخستین جشنواره سینمایی است که از سوی این اداره برگزار می‌شود و آنان برنامه دارند تا در سال‌های آینده نیز چنین جشنواره‌های برگزار کنند.

بودجه این جشنوار توسط حکومت افغانستان پرداخت می‌شود.