اجتماعیاخبار هیدرافغانستانگزارشمکتب و دانشگاه

رئیس امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر بدخشان: «در جمهوریت خواهران‌مان از دست قلدرها و اوباش آزار و اذیت می‌شدند.»

پس از تحولات اخیر و تسلط دوباره امارت اسلامی بر کشور و مسدود شدن دانشگاه‌ها و مکاتب بر روی بانوان توسط این گروه، برای نخستین‌بار پسران و دختران بدخشانی در همایشی از فراغت دوره دوماهه آموزش فن سخنوری گرامیداشت کردند.

مولوی نثاراحمد احمدی، معاون والی امارت اسلامی در ولایت بدخشان، گفت: مردم بدخشان باوجود مشکلات هیچ‌گاه از درس و تعلیم فاصله نگرفته‌اند و سروکارشان با قلم است و این قابل تقدیر و حمایت می‌باشد.
در همین حال، شیراحمد جواد، رئیس امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر امارت اسلامی طالبان در ولایت بدخشان، امارت اسلامی را دولتی امن برای زنان عنوان کرد و افزود: «در جمهوریت خواهران‌مان از دست قلدرها و اوباش آزار و اذیت می‌شدند.»
مقامات امارت اسلامی در ولایت بدخشان در سخنرانی‌های خود گفتند که امارت اسلامی خواهان درس و تعلیم بانوان است و هیچ‌گاه مخالف درس و تعلیم دختران نیست.
معزالدین احمدی، رئیس اطلاعات و فرهنگ امارت اسلامی در بدخشان، گفت: «کفار استعمارگر با چهارهزار وسیله استعمار داخل افغانستان شدند و به عناوین مختلف خواهران‌مان را به طرف فحشا دعوت نمودند.»
در این همایش برای نخستین بار پس از تسلط دوباره امارت اسلامی، ۶۰ تن از بانوان و بیش از ۶۰ از پسران علاقه‌مند از دوره دوماهه فن سخنوری فارغ شدند.

  • شاهرخ سیرت، خبرگزاری شانا، بدخشان
برچسب ها

بلخی

Chief Editor of Shana News Agency

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن