تلاش دکتر خلیلزاد برای آغاز گفتگوهای بین‌الافغانی

دیروز ۱۹ جوزا دکتر خلیلزاد با محمداشرف غنی، رئیس جمهور افغانستان دیدار کرد. آقای خلیلزاد نمانیده ویژه وزارت امور خارجه ایالات متحده درباره صلح افغانستان است. در این دیدار که در ارگ انجام شد، دکتر خلیلزاد درباره سفرهایش به پاکستان و اروپا در راستای تلاش‌های صلح در افغانستان، به رئیس جمهور غنی معلومات داد و […]

دیروز ۱۹ جوزا دکتر خلیلزاد با محمداشرف غنی، رئیس جمهور افغانستان دیدار کرد. آقای خلیلزاد نمانیده ویژه وزارت امور خارجه ایالات متحده درباره صلح افغانستان است.

در این دیدار که در ارگ انجام شد، دکتر خلیلزاد درباره سفرهایش به پاکستان و اروپا در راستای تلاش‌های صلح در افغانستان، به رئیس جمهور غنی معلومات داد و همچنین جزئیات برنامه‌های آینده خود را با وی در میان گذاشت.

گفتگوهای رئیس جمهور غنی و دکتر خلیلزاد بیش‌تر بر آغاز گفتگوهای بین‌الافغانستانی متمرکز بود و طرفین بر نقش آلمان در این باره ابراز خرسندی کردند و بر آغاز هرچه زودتر نخستین دور گفتگوهای بین‌الافغانستانی ابراز آرزومندی کردند.

آقای خلیلزاد در حالی در تلاش است تا برای آغاز گفتگوهای بین‌الافغانی/ افغانستانی گام بردارد که چند دور گفتگوی وی با طالبان در قطر با شکست مواجه شده است و طالبان نیز برای صلح بر خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان تأکید می‌کنند؛ اما بسیاری از آگاهان می‌گویند تا زمانی که جنگ ادامه داشته باشد نیروهای آمریکایی نیز افغانستان را ترک نخواهند کرد.