اخبار هیدراسلایدافغانستانصلحگزارش
موضوعات داغ

اوضاع افغانستان محور رایزنی مقامات ترکمنستان و جاپان

معاون وزیر امور خارجه ترکمنستان با سفیر و نماینده ویژه جاپان در امور افغانستان و پاکستان به صورت ویدئو کنفرانس گفت‌وگو کرد.

به گزارش شانا به نقل از خبرگزاری فارس؛ «وفا خواجه‌یف» معاون وزیر امور خارجه ترکمنستان و «کاتسوهیکو تاکاهاشی» سفیر و نماینده ویژه جاپان در امور افغانستان و پاکستان به صورت ویدئو کنفرانس گفتگو کردند.

در این دیدار طرفین مواضع ترکمنستان و جاپان را در مورد مسئله افغانستان تشریح کردند.

در این نشست اشاره شد که اوضاع در افغانستان همچنان در مرکز توجه جامعه جهانی است و ارتباط مستقیمی با سطح امنیت و ثبات در سطح منطقه‌ای و بین‌المللی دارد.

خواجه‌یف یک بار دیگر تاکید کرد: ترکمنستان همچنان معتقد است روند برقراری صلح در افغانستان تنها با کمک ابزارهای سیاسی و دیپلماتیک و با مشارکت افغانستان امکان‌پذیر است.

تاکاهاشی نیز خاطر نشان کرد جاپان از موقعیت ترکمنستان در این زمینه حمایت می‌کند و از اقدامات بشردوستانه و پروژه‌های انرژی و حمل‌ونقل که با کمک این کشور در افغانستان انجام شده است ، بسیار قدردانی می‌کند.

وی همچنین تأیید کرد جاپان از سال ۲۰۲۱ تا ۲۰۲۴ میلیون‌ها دالر برای توسعه کشور و نیازهای بشردوستانه از افغانستان پشتیبانی مالی خواهد کرد.

دیپلمات‌ها در مورد توسعه بیشتر اوضاع افغانستان تبادل نظر و توافق کردند که گفتگوی فعال را برای یافتن اشکال قابل قبول همکاری برای کمک به این کشور ادامه دهند.

بازدیدها: 1

برچسب‌ها

بلخی

سردبیر خبرگزاری شانا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید