خبرگزاری شانا
|شانا در شأن مردم افغانستان|

عضو پیشین طالبان: توافق صلح با آمریکا هفته جاری امضا می‌شود

یک عضو سابق گروه طالبان با ادعای اینکه امضای توافق‌نامه صلح طالبان و آمریکا به دلیل تنش‌های موجود بین ایران و آمریکا با تأخیر مواجه شده است، گفت: با کاهش تنش‌ها به احتمال زیاد این توافق در هفته جاری امضا می شود.

38

به گزارش شانا به نقل از ایرنا؛ «سید اکبرآغا» روز شنبه به یکی از رسانه‌های داخلی افغانستان گفت که برخی از کشورهایی که باید در مراسم امضای توافق‌نامه صلح حضور می‌یافتند، از شرکت در امضای توافق‌نامه بین طالبان و آمریکا خودداری کرده و به همین دلیل امضای توافق به تعویق افتاده است.

وی درباره این‌که نمایندگان کدام کشورها حاضر نشدند که در مراسم امضای توافق ‌نامه صلح شرکت کنند، چیزی نگفت اما رسانه‌ها گمانه‌زنی کرده‌اند که به احتمال زیاد نمایندگان کشورهای روسیه و چین به دلیل رابطه خوبی که با ایران دارند، حاضر به شرکت در این مراسم نشدند.

اکبر آغا گفت: با کاهش تنش بین آمریکا و ایران به احتمال بسیار زیاد در هفته جاری توافق‌نامه صلح بین آمریکا و طالبان با حضور نمایندگان کشورهای جهان به امضا برسد.

به گفته اکبر آغا بین طالبان و آمریکا اختلافی باقی نمانده و مقدمات امضای توافق‌نامه صلح هم فراهم شده است.

ضمیر کابلوف، نماینده روسیه در امور افغانستان و پاکستان پیش از این گفته بود که توافقنامه صلح بین آمریکا و طالبان در اوایل سال جدید میلادی امضا خواهد شد که نمایندگان ۲۰ کشور از جمله خود وی در این مراسم دعوت شده ‌اند.

زلمی خلیل‌زاد، فرستاده ویژه آمریکا برای صلح با طالبان روز یک‌شنبه هفته گذشته وارد قطر شد و گفته می‌شد که این هفته توافق‌نامه صلح بین دو طرف امضا خوهد شد.

کُد خبر:8456

برچسب‌ها

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب مرتبط