خبرگزاری شانا
|شانا در شأن مردم افغانستان|

گذرگاه ساختگی در مرز روسیه با فنلاند برای فریب مهاجران

 مرد شیادی که با ایجاد گذرگاه ساختگی در مرز روسیه با فنلاند از مهاجران اخاذی می‌کرد، بازداشت شد. به گفته سرویس امنیت فدرال روسیه (FSB) این مرد که نام و هویتش فاش نشده است به مهاجران وعده می‌داد که آنها را وارد خاک فنلاند می‌کند.

23

به گزارش شانا به نقل از یورونیوز؛ او برای این‌که به مهاجران بقبولاند وارد خاک فنلاند شده‌اند، موانع و علام مرزی ساختگی درست کرده و برای طبیعی جلوه دادن کل ماجرا، مهاجران را با موتر و پیاده در مسیرهای متفاوت همراهی می‌کرد. او حتی کنار دریاچه‌ای قایقی بادی گذاشته بوده تا نقشه‌اش غیرواقعی به نظر نرسد.

فرد یادشده کارگران مهاجر را از این گذرگاه ساختگی عبور می‌داد و مهاجران گمان می‌کردند که وارد خاک فنلاند شده‌اند؛ اما در واقع آنها وارد حومه شهر «ویبورگ» روسیه می‌شدند.

مرد فریبکار از هر کدام از چهار مهاجر جنوب آسیا بیش از ۱۰ هزار دلار گرفته بود. مهاجران وقتی فهمیدند سرشان کلاه رفته که توسط مرزبانان روس متوقف شدند و شنیدند که نه در فنلاند بلکه همچنان در خاک روسیه هستند.

دادگاهی در سن پترزبورگ روسیه این مهاجران را که ۲۸ نوامبر بازداشت شدند به علت زیر پا گذاشتن قوانین مهاجرتی جریمه و آنها را ملزم به ترک روسیه کرد.

روسیه با فنلاند، کشوری که عضو اتحادیه اروپاست، مرزی بطول ۱۳۴۰ کیلومتر دارد.

کُد خبر:7714

برچسب‌ها

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب مرتبط