اخبار هیدرافغانستانبهداشتگزارش

کمبود تشکیلات و تجهیزات پزشکی، مشکل پزشکان و کارمندان زن در هرات

عبدالله سیرت، شانا نیوز، هرات

مشکلات پزشکان و کارمندان صحی شفاخانه حوزه‌ای هرات، امروز توسط عبدالقیوم رحیمی، والی هرات بررسی شد.

شماری از پزشکان و کارمندان زن در شفاخانه خواجه عبدالله انصاری امروز در دیدار با والی هرات از کمبود تشکیل و تجهیزات پزشکی شکایت کردند.

مشکلات پزشکان و کارمندان صحی شفاخانه حوزه‌ای در حضور مسئولان اداره محلی بررسی شد. در این دیدار، عارف جلالی سرطبیب شفاخانه از توجه مقام ولایت ابراز قدردانی کرد و گفت: تشکیل و پرسونل کنونی شفاخانه به هیچ عنوان پاسخگوی نیازمندی‌ها نیست.

او همچنین با بیان پاره‌ای از مشکلات امنیتی و برخورد غیرمسئولانه برخی با کارمندان شفاخانه هرات، خواستار توجه و همکاری مسئولان ادارات دولتی برای حل مشکلات شفاخانه شد.

دکتر سعیده سید، آمر شفاخانه نسایی ولادی با اشاره به مشکلات جدی و عمده در این بخش، گفت: پرسونل بخش نسایی – ولادی به صورت شبانه‌روزی خدمات پزشکی را ارائه می‌کنند.

او می‌گوید که طی ۲۴ ساعت نزدیک به ۱۰۰ ولادت و ۲۰ عملیات در بخش نسایی – ولادی صورت می‌گیرد.

دکتر لاله ستارزاده و برخی مسئولان بخش‌های داخله، کودکان، سوختگی و جراحی نیز در صحبت‌های جداگانه، خواستار توجه به ارتقای ظرفیت پرسونل شفاخانه شدند.

آنان می‌گویند: کمبود جای، بستر، امکانات تشخیصیه و نبود تجهیزات پزشکی از عمده‌ترین مشکلات پرسونل شفاخانه است.

والی هرات با ارج‌گذاری به تلاش پزشکان و پرسونل پزشکی، به‌خصوص بانوانی که در بخش‌های مختلف شفاخانه سرگرم خدمت به مردم هستند، برای بهبود وضعیت این شفاخانه و کارمندان آن قول همکاری داد.

والی هرات همچنین برای جلب همکاری خیرین و موسسات برای رفع مشکلات شفاخانه نیز اطمینان داد.

آقای رحیمی افزود: دست‌آوردهای بخش صحت از جمله در بخش عملیات‌های جراحی و قلب مایه خرسندی و نتیجه تلاش پزشکان است. شفاخانه حوزه‌ای هرات با داشتن ۶۵۰ بستر روزانه به صدها تن از شهروندان خدمات پزشکی ارائه می‌کند.

بلخی

Chief Editor of Shana News Agency

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا