کشته و زخمی شدن ۶ تن در دو رویداد جداگانه در یک روز گذشته در شهر مزارشریف

ساعت سه بعدازظهر روز گذشته افراد مسلح ناشناس بر سه خانم و دو کودک در ناحیه هشتم شهر مزار شریف تیراندازی کردند. مسئولان در فرماندهی پلیس بلخ با تایید این رویداد می‌گویند که افراد مسلح غیرمسئول وارد منزل مسکونی مربوط به خانم شیما در ناحیه هشتم، سرک سیزدهم دشت شور شهر مزارشریف شده‌اند. آنان پس […]

ساعت سه بعدازظهر روز گذشته افراد مسلح ناشناس بر سه خانم و دو کودک در ناحیه هشتم شهر مزار شریف تیراندازی کردند.

مسئولان در فرماندهی پلیس بلخ با تایید این رویداد می‌گویند که افراد مسلح غیرمسئول وارد منزل مسکونی مربوط به خانم شیما در ناحیه هشتم، سرک سیزدهم دشت شور شهر مزارشریف شده‌اند. آنان پس از ورود، بر اعضای این خانواده تیر‌اندازی کرده‌اند و در نتیجه این تیراندازی‌ها سه خانم و دو کودک کشته و زخمی شده‌اند.

سخنگوی پلیس بلخ می‌گوید که افراد مسلح ناشناس پس از تیراندازی از ساحه متواری شده‌اند.

سخنگوی پلیس بلخ می‌گوید که خانم شیمای ۲۸ ساله، باشنده اصلی ولسوالی آقچه ولایت جوزجان است، او چندی پیش از شوهرش طلاق گرفته و به شهر مزارشریف آمده است.

از سویی هم روز گذشته تفنگداران ناشناس یک جوان دانش آموز را در سرک چهل متره کارته نوشاد شهر مزارشریف به بهانه گرفتن تلفن همراهش به قتل رسانده‌اند. در همین حال شهروندان مزارشریف حکومت محلی و مسئولان امنیتی این ولایت را متهم به بی‌پروایی در قبال تامین امنیت شهروندان می‌کنند.

این شهروندان با نگرانی افزایش جرم‌های جنایی و سرقت‌های مسلحانه در شهر مزارشریف از مسئولان امنیتی می‌خواهند تا در تامین امنیت شهروندان توجه جدی کنند.افزایش جرم‌های جنایی، قتل غیرنظامیان و سرقت‌های مسلحانه موارد تازه‌ای نیست که در شهر مزارشریف رخ می‌دهد.

  • محمدفردین طاهرنوروزی، خبرگزاری شانا، بلخ