خبرگزاری شانا
|شانا در شأن مردم افغانستان|

کشته شدن دست‌کم ۶ تن در تجمع اعتراضی به نحوه توزیع کمک در ولایت غور

تظاهرات شهروندان ولایت غور در اعتراض به «توزیع ناعادلانه کمک‌های خیریه» به خشونت کشیده شد و دست‌کم شش تن از جمله یک خبرنگار و دو نیروی پلیس کشته شدند.

52

به گزارش شانا به نقل از یورونیوز؛ طارق آرین، سخنگوی وزارت داخله در یک رشته توئیت گفت که معترضان جلوی ساختمان مقام ولایت غور در فیروزکوه مرکز این ولایت غربی تجمع کرده بودند.

وی دلیل این تجمع را تسریع روند کمک‌رسانی به خانواده‌های بی‌بضاعت و دریافت به موقع کمک‌ها در ایام قرنطینه عنوان کرد و افزود که در میان تجمع کنندگان تعدادی افراد مسلح حضور داشتند. وی آن‌ها را «غیرمسئول» عنوان کرده است.

این مقام وزارت داخله در روایت خود می‌گوید که این افراد مسلح به تأسیسات دولتی و نیروهای امنیتی حمله کردند و به همین علت پلیس مجبور شد برای برقراری نظم شلیک هوایی کند.

وی می‌گوید که دو نیروی پلیس و چهار تن از شرکت‌کنندگان در این تجمع از جمله یک خبرنگار محلی کشته شده‌اند.

هم‌زمان، امرالله صالح، معاون اول ریاست‌ جمهوری نیز در مطلبی در حساب فیس‌بوک خود، کشته شدن معترضان در مرکز ولایت غو را «تکان‌دهنده» توصیف کرد. وی تأکید کرد این ماجرا بررسی خواهد شد.

سازمان حمایت از رسانه‌های آزاد (نی) نیز خواستار بررسی چگونگی جان‌باختن خبرنگار یک رادیوی محلی در این تظاهرات شده‌ و گفته‌ است که خشونت با خبرنگاران قابل قبول نیست.

کُد خبر:10848

برچسب‌ها

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب مرتبط