کرزی از آزادسازی طالبان زندانی استقبال کرد

حامد کرزی، رئیس جمهور پیشین افغانستان از تصمیم حکومت افغانستان برای آزادی زندانیان طالب استقبال کرد. به گزارش خبرگزاری شانا به نقل از سپوتنیک، حامد کرزی، رئیس جمهور پیشین افغانستان با انتشار خبرنامه‌ای با ابراز خوشحالی از آزادی زندانیان طالبان از زندان، از این اقدام حکومت افغانستان استقبال کرد. افزون بر این، حامد کرزی ابراز […]

حامد کرزی، رئیس جمهور پیشین افغانستان از تصمیم حکومت افغانستان برای آزادی زندانیان طالب استقبال کرد.

به گزارش خبرگزاری شانا به نقل از سپوتنیک، حامد کرزی، رئیس جمهور پیشین افغانستان با انتشار خبرنامه‌ای با ابراز خوشحالی از آزادی زندانیان طالبان از زندان، از این اقدام حکومت افغانستان استقبال کرد.

افزون بر این، حامد کرزی ابراز امیدواری کرد که طرفین برای دست‌یابی به صلح چنین اقدامات خود را ادامه دهند تا از راه برگزاری مذاکرات بین‌الافغانستانی در فضای اعتماد صلح پایدار در سراسر افغانستان حکمفرما شود.

حکومت افغانستان روز یک‌شنبه برای نشان دادن حسن نیت خود، روند آزادی زندانیان گروه طالبان را آغاز کرده است.

محمد اشرف غنی، رئیس جمهور افغانستان در روز اول عید فطر اعلام کرد که بر اساس خواست لویه جرگه مشورتی صلح  حدود ۹۰۰ زندانی از زندان‌های کشور آزاد خواهند شد.

گفتنی است که حامد کرزی، رئیس جمهور پیشین افغانستان در تلاش است تا مدیریت گفتگوهای صلح را بر عهده بگیرد. او در برگزاری دو دور گفتگوی صلح میان طالبان و برخی از سیاستمداران افغانستان در مسکو، نقش زیادی داشته است؛ اما آگاهان این گفتگوها را در عدم حضور حکومت افغانستان، ناکام ارزیابی می‌کنند.