اخبار هیدراسلایدافغانستانصلحگزارش

کاخ‌سفید: بایدن جمعه با غنی و عبدالله دیدار خواهد کرد

کاخ سفید خبر داد که رئیس جمهور آمریکا جمعه با رئیس جمهور و رئیس شورای عالی آشتی ملی افغانستان دیدار خواهد کرد.

به گزارش شانا به نقل از خبرگزاری فارس؛ «جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا روز جمعه در کاخ سفید با «اشرف غنی» رئیس جمهور و «عبدالله عبدالله» رئیس شورای عالی آشتی ملی افغانستان دیدار خواهد کرد تا با آن‌ها درباره خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان گفت‌وگو کند.

کاخ سفید در بیانیه خود اعلام کرد: «در اولین دیدار رودررو، بایدن به دنبال اطمینان بخشیدن به غنی و عبدالله درباره حمایت آمریکا از مردم افغانستان از جمله کمک‌های دیپلماتیکی، اقتصادی و بشردوستانه است.

بایدن در این دیدار بر تعهد آمریکا تاکید خواهد کرد که افغانستان هرگز بار دیگر به پناهگاهی برای گروه‌های تروریستی تبدیل نخواهد شد.

در بیانیه کاخ سفید اضافه شده است: «سفر رئیس جمهور غنی و دکتر عبدالله بر مشارکت پایدار میان آمریکا و افغانستان در حالی که عقب‌نشینی ادامه می‌یابد تاکید خواهد کرد.»

وزارت دفاع آمریکا چندی پیش در گزارشی خبر داد که انتظار می‌رود تا ۱۱ سپتامبر به طور کامل انجام شود.

فرماندهی مرکزی آمریکا نیز در گزارش خود اعلام کرد از زمانی که «جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا در آوریل گذشته دستور خروج نظامیان آمریکا از افغانستان را صادر کرد، آمریکا معادل ۵۰۰ هواپیمای باری از نوع سی-۱۷ مملو از تجهیزات از افغانستان خارج کرده است.

فرماندهی مرکزی آمریکا اضافه کرد که کنترل تعداد دیگری از پایگاه‌های نظامی را به نیروهای افغانستانی تحویل داده است.

مهم‌ترین پایگاه نظامی که کنترل آن به ارتش افغانستان تحویل داده خواهد شد پایگاه نظامی بگرام بوده که در فاصله ۵۰ کیلومتری شمال شرق کابل قرار دارد.

آمریکا قصد دارد تا در ۱۱ سپتامبر ۲۰۲۱ و در ۲۰ سالگی حمله نظامی به افغانستان تمامی ۲۵۰۰ نظامی و ۱۶ هزار پیمانکار غیرنظامی خود را از افغانستان خارج کند.

برچسب ها

بلخی

Chief Editor of Shana News Agency

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن