اخبار هیدراسلایدبین‌المللیگزارش

پایتخت آمریکا؛ نظامی‌تر از عراق و افغانستان

انتظار می‌رود تا روز شنبه شمار نظامیان گارد ملی که در واشنگتن دی‌سی مستقر می‌شوند به ۱۰ هزار نفر برسد تا توان مقابله با شورش‌هایی را که مراسم تحلیف بایدن را تهدید می‌کنند؛ داشته باشد.

به گزارش شانا به نقل از خبرگزاری مهر؛ یک هفته تا برگزاری مراسم تحلیف جو بایدن دموکرات به عنوان چهل‌وششمین رئیس جمهور آمریکا باقی مانده است و از هم‌اکنون خیابان‌های واشنگتن دی‌سی – پایتخت این کشور- در تسخیر نظامیانی است که شمار آن‌ها به مراتب بیشتر از نیروهای آمریکایی مستقر در عراق و افغانستان است.

اکنون ۶ هزار و ۲۰۰ نیروی گارد ملی در واشنگتن دی‌سی مستقر هستند و تا روز شنبه، تعداد آن‌ها به دست‌کم ۱۰ هزار نفر می‌رسد حال آنکه در حال حاضر، حدود دو هزار و ۵۰۰ نظامی آمریکایی در عراق و افغانستان حضور دارند.

حتی تا روز ۲۰  ژانویه (اول دلو) که موعد تحلیف بایدن است؛ افزایش نیروهای گارد ملی تا رقم ۱۵ هزار نفر نیز پیش‌بینی شده است.

شب گذشته و همزمان با برگزاری جلسه استیضاح ترامپ، تصاویری از حضور این نیروها در ساختمان کنگره منتشر شد که روی زمین به خواب رفته بودند.

به گفته اداره امور تاریخی سنا، تنها در زمان جنگ جهانی دوم و آشوب‌های واشنگتن در سال ۱۹۶۸، نیروهای نظامی آمریکا شب را در کنگره سپری کردند.

پیشتر در ماه میلادی اکتبر، وزارت امنیت میهن آمریکا، از برتری‌جویی نژاد سفید به عنوان بزرگترین تهدید امنیتی داخلی نام برده بود.

در حال حاضر، با هشدار اف‌بی‌آی، همه ۵۰ ایالت آمریکا در حال آماده‌باش هستند. این احتمال که طرفداران دونالد ترامپ، رئیس جمهور فعلی آمریکا، با پافشاری بر ادعای تقلب، دست به اعتراض مسلحانه بزنند؛ بسیار زیاد است.

در همین راستا، «کریستوفر وری» رئیس دایره تجسس فدرال (اف‌بی‌آی) و «کنث کوچینلی» سرپرست موقت سازمان خدمات شهروندی و مهاجرتی ایالات متحده، در آستانه برگزاری مراسم تحلیف که در روز بیستم ژانویه (یکم دلو) برگزار می‌شود؛ به فرماندهان پلیس شهرهای بزرگ آمریکا هشدار دادند که در آماده‌باش کامل بوده و اطلاعات امنیتی خود را به طور گسترده‌ای به اشتراک بگذارند.

بازدیدها: 12

برچسب ها

بلخی

سردبیر خبرگزاری شانا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن