پامپیو: دونالد ترامپ می‌خواهد نیروهایش را پیش از انتخابات آمریکا از افغانستان خارج کند

مایک پامپیو، وزیر خارجه ایالات متحده امروز ۲۹ جولای (۷ اسد) گفت که دونالد ترامپ، رئیس جمهور ایالات متحده می‌خواهد روند خروج نیروها از افغانستان را پیش از انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ ایالات متحده، آغاز کند. به گزارش شانا نیوز به نقل از صدای آمریکا، بر اساس گزارش فرانس پرس، آقای پامپیو در پاسخ […]

مایک پامپیو، وزیر خارجه ایالات متحده امروز ۲۹ جولای (۷ اسد) گفت که دونالد ترامپ، رئیس جمهور ایالات متحده می‌خواهد روند خروج نیروها از افغانستان را پیش از انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ ایالات متحده، آغاز کند.

به گزارش شانا نیوز به نقل از صدای آمریکا، بر اساس گزارش فرانس پرس، آقای پامپیو در پاسخ به سوالی درباره خروج نیروها تا نوامبر سال آینده از افغانستان گفت: «از رئیس جمهور چنین هدایت دریافت کرده‌ام.»

پیش از برنده شدن در انتخابات سال ۲۰۱۶، آقای ترمپ تعهد کرده بود که نیروهای آمریکایی را از افغانستان بیرون کرده و به طولانی‌ترین جنگ آمریکا نقطه پایان خواهد گذاشت؛ اما پس از گرفتن قدرت، او با فرستادن نیروهای بیشتر به افغانستان توافق کرد.

ایالات متحده از حدود یک سال به این سو برای رسیدن به توافق صلح، با طالبان مذاکره می‌کند.

وزیر خارجه ایالات متحده روز دوشنبه گفت که مذاکره با طالبان «پیشرفت واقعی» داشته و او به این پیشرفت خوشبین است.

زلمی خلیلزاد، نماینده ویژه ایالات متحده برای مصالحه افغانستان در کابل است و در چند روز آینده به قطر خواهد رفت تا دور هشتم مذاکرات با طالبان را آغاز کند.