بررسی پرونده آزار و اذیت جنسی زنان فوتبالیست افغانستان

کرام‌الدین کریم که به آزار و اذیت جنسی شماری از بازیکنان تیم فوتبال زنان افغانستان متهم شده بود، اکنون برای همیشه از ورزش بازداشته شده است. به گزارش خبرگزاری شانا به نقل از طلوع‌نیوز، فدراسیون بین‌المللی فوتبال (فیفا) کرام‌الدین کریم، رئیس پیشین فدراسیون فوتبال افغانستان را برای همیشه از ورزش منع کرد. آقای کریم از […]

کرام‌الدین کریم که به آزار و اذیت جنسی شماری از بازیکنان تیم فوتبال زنان افغانستان متهم شده بود، اکنون برای همیشه از ورزش بازداشته شده است.

به گزارش خبرگزاری شانا به نقل از طلوع‌نیوز، فدراسیون بین‌المللی فوتبال (فیفا) کرام‌الدین کریم، رئیس پیشین فدراسیون فوتبال افغانستان را برای همیشه از ورزش منع کرد.

آقای کریم از سوی فیفا یک میلیون فرانک سوئیس جریمه شده ‌است. این تصمیم، روزشنبه پس از دیدار یک هیئت تصمیم‌گیری فیفا دربارۀ اتهام‌های کرام‌الدین کریم گرفته شده‌است.

کرام‌‌الدین کریم، به آزار و اذیت جنسی شماری از بازیکنان تیم ملی فوتبال زنان کشور متهم است.

در خبرنامه فیفا آمده ‌است که آقای کریم در سال‌های ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۸ به صورت مداوم با تجاوز بر پنج تن دختران بازیکن فوتبال آنان را آزار و اذیت جنسی کرده است.

در حدود پنج ماه پیش، خالده پوپل، مربی پیشین تیم ملی فوتبال دختران افغانستان ادعا کرد که شماری از مسئولان فدراسیون فوتبال کشور به ویژه کرام‌الدین کریم، دختران فوتبال‌باز را آزار و اذیت جنسی کرده است.

در پی این ادعاها، فیفا آقای کریم را از ورزش منع کرد؛ اما دادگاه عالی افغانستان پنج عضو فدراسیون فوتبال را ممنوع‌الخروج اعلام کرد و گفت که بررسی‌ها را آغاز کرده‌اند.

تاکنون دادگاه عالی افغانستان موفق به تکمیل بررسی‌ها نشده است.