قانونگذار آمریکایی: آتش‌بس به سود طالبان است

به گزارش شانا به نقل از صدای آمریکا؛ آقای شف در مصاحبه اختصاصی با صدای آمریکا اضافه کرده که جنگ راه‌حل نیست و آتش‌بس را به نفع طالبان خوانده است؛ زیرا به گفته او، صلح یگانه راه برای خروج نیروهای خارجی از افغانستان است. این قانونگذار آمریکایی، مذاکرات میان حکومت افغانستان و گروه طالبان را […]

به گزارش شانا به نقل از صدای آمریکا؛ آقای شف در مصاحبه اختصاصی با صدای آمریکا اضافه کرده که جنگ راه‌حل نیست و آتش‌بس را به نفع طالبان خوانده است؛ زیرا به گفته او، صلح یگانه راه برای خروج نیروهای خارجی از افغانستان است.

این قانونگذار آمریکایی، مذاکرات میان حکومت افغانستان و گروه طالبان را ضروری خوانده و گفته است «مطمئن نیستم که افزایش خشونت از هردو جانب بهترین طریقه برگشت به مذاکرات صلح باشد.

ادم شف در پاسخ به این سؤال که آیا رئیس جمهور ترامپ سربازان اضافی به افغانستان خواهد فرستاد یا خیر؟ گفته است که «در مورد اینکه رئیس جمهور ترامپ چه خواهد کرد، نمی‌دانم . او سابقه تغیر جهت را دارد، غیرقابل‌پیش‌بینی است.»

آقای شف گفته است با وجود آنکه از اقدامات پاکستان علیه طالبان رضایت ندارد، ولی نقش کشورهای همسایه به شمول پاکستان را در روند صلح افغانستان با اهمیت خوانده است.

در عین حال، ادم شف، ایران را به «فراهم‌آوری بعضی مواد منفجره» در افغانستان متهم کرده و گفته است که این کشور نقش سازنده در حل معضل افغانستان نداشته است.