فراغت ۲۵ تن از دانشجویان افغانستانی از آکادمی نظامی قزاقستان

۲۵ تن از دانشجویان نظامی افغانستان پس از تکمیل دوره پنج ساله تحصیلی از دانشکده نظامی باریمبیک بیسینوف قره‌غند وزارت امور داخله قزاقستان فارغ‌التحصیل شدند. این مراسم روز پنج‌شنبه هفته گذشته با حضور مقامات نظامی قزاقستان و سفیر افغانستان در ولایت قره‌غند برگزار شد.  محمدفرهاد عظیمی، سفیر افغانستان در قزاقستان در این مراسم گفت: «امروز […]

۲۵ تن از دانشجویان نظامی افغانستان پس از تکمیل دوره پنج ساله تحصیلی از دانشکده نظامی باریمبیک بیسینوف قره‌غند وزارت امور داخله قزاقستان فارغ‌التحصیل شدند.

این مراسم روز پنج‌شنبه هفته گذشته با حضور مقامات نظامی قزاقستان و سفیر افغانستان در ولایت قره‌غند برگزار شد.

 محمدفرهاد عظیمی، سفیر افغانستان در قزاقستان در این مراسم گفت: «امروز چالش‌های امنیتی زیادی افغانستان را تهدید می‌کند، از همین روز روزانه ده‌ها تن از جوانان و سربازان دلیر خود را از دست می‌دهیم. ساختار نظام افغانستان به کادر مسلکی و آموزش‌دیده‌‌ای چون شما نیاز دارد تا بتوانیم با استفاده از اندوخته‌های علمی و مسلکی شما در جوان‌گرایی، مسلکی‌سازی و بهبود اوضاع استفاده اعظمی کنیم.»

اکنون دانشجویانی از افغانستان در بخش‌های نظامی و غیرنظامی در مقاطع لیسانس، ماستری و دکترا در شهرهای مختلف قزاقستان مصروف فراگیری آموزش هستند.