اخبار هیدرافغانستانصلحگزارش

طالبان: دولت کابل تلاش می‌کند که مذاکرات جاری در قطر بی‌نتیجه پایان یابد

گروه طالبان در واکنش به اظهارات روزهای اخیر مشاور امنیت ملی افغانستان اظهار داشت که دولت کابل در فرصت صلح و جریان مذاکرات بین‌الافغانی تبلیغاتش را گسترده کرده است و برای بی‌نتیجه پایان یافتن این مذاکرات تلاش می‌کند.

به گزارش شانا به نقل از خبرگزاری تسنیم؛ گروه طالبان اعلام کرد که هیئتی از دولت کابل از جمله «حمدالله محب» به ولایت‌ها سفر کرده است تا آن‌ها را برای جنگ با طالبان آماده کنند.

این گروه افزود که با آغاز مذاکرات صلح، دولت کابل حملات خود را افزایش داده است و تلفات زیادی به غیرنظامیان وارد کرده است اما هیچ منطقه‌ای را نتوانسته تصرف کند.

طالبان در مطلبی در سایت رسمی این گروه اظهار داشت که دولت کابل در جریان مذاکرات بین‌الافغانی علاوه بر گسترش جنگ، تبلیغات خود را افزایش داده و برای ایجاد موانع در مذاکرات صلح بسیار تلاش کرده است.

براساس ادعای طالبان، دولت افغانستان تلاش می‌کند با تخریب روند صلح، حملات از پیش طراحی شده را در کابل انجام دهد تا مذاکرات قطر بی‌نتیجه پایان یابد.

طالبان تاکید کرد که مانورها و اخطارهای جنگی ارگ ریاست جمهوری افغانستان، بیانگر ناکامی و شکست آن است و هرگز توانایی مقابله با امارت اسلامی را ندارد.

این گروه در بیاینه خود تصریح کرد: امارت اسلامی از پاسداری دین و میهن خسته نشده است، دفاع از ارزش‌ها، مردم و خاک را حق مسلم خود می‌داند و به این مبارزه افتخار می‌کند.

این گروه هشدار داد که دولت کابل باید در فرصت صلح، از جنگ، ترور و تبلیغات دست بردارد و مصالح ملی را ترجیح دهد.

پیش از این نیز بارها طالبان و دولت افغانستان یکدیگر را به تخریب روند صلح و افزایش خشونت متهم کرده‌اند.

با این حال، دو هفته از دور دوم مذاکرات قطر می‌گذرد اما دو طرف هنوز دیداری نداشته‌اند.

دکمه بازگشت به بالا