اخبار هیدربین‌المللیعلم و فناوریگزارش

روسیه طرح قطع موقت اینترنت اجرا می‌کند

به گزارش شانا به نقل از یورونیوز؛ آن‌طور که رسانه‌های روسی گزارش می‌دهند قرار است این طرح با هدف ارتقای توانمندی فضای اینترنت داخلی این کشور صورت پذیرد.

این طرح قرار است در چارچوب برنامه آزمایشی دفاع سایبری انجام شود. این پروژه تامین‌کنندگان اینترنت را ملزم می‌کند که به هنگام قطع اینترنت روسیه توسط کشورهای خارجی، ارائه خدمات به شهروندان و کاربران روسی را تضمین کنند.

در این طرح قرار است ابزار فنی لازم برای تغییر مسیر ارتباطاتی روسیه فراهم شود تا در شرایط خاص مسیرها به یکدیگر متصل شوند تا ارتباطات را درون روسیه حفظ کنند. ضمناً روسیه قصد دارد تمام ترافیک اینترنتی را در مسیرهای قابل رویت برای سازمان نظارت بر ارتباطات روسیه تعریف کند تا ضمن اعمال نظارت کامل بر آن، از عدم خروج اطلاعات از کشور اطمینان حاصل کند.

این طرح آزمایشی قرار است در ماه مارچ اجرایی شود. پیش از این ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه از ایجاد اینترنت ملی و مستقل برای این کشور حمایت کرده بود.

چندی پیش رسانه‌ها در ایران خبر داده بودند که در روز هفتم دلو قرار است رزمایشی قطع اینترنت به مدت دو ساعت به انجام برسد. در این طرح قرار بود پذیرندگان دارای سرور خارج از کشور، از دسترس خارج شوند.

برچسب ها

بلخی

Chief Editor of Shana News Agency

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن