خبرگزاری شانا
|شانا در شأن مردم افغانستان|

دیدار رئیس جمهور غنی با نخست وزیر استونیا

محمد اشرف غنی، رئیس جمهور افغانستان، قبل‌ازظهر امروز با یوری راتاس، نخست وزیر استونیا در قصر دلگشای ارگ دیدار و درباره ادامه همکاری‌ها بحث و تبادل نظر کرد.

17

رئیس‌ جمهور غنی ضمن خوش‌آمدگویی به نخست وزیر استونیا، از همکاری‌های همیشگی آن کشور به‌خصوص ماموریت نظامی استونیا در چارچوب ناتو سپاسگزاری کرد و آن را برای ثبات افغانستان، ارزنده خواند.

رئیس‌ جمهور از استونیا خواست تا در کنار همکاری‌های نظامی، در فراهم‌آوری زمینه‌ تحصیل برای جوانان افغانستان، تربیت کادرها و تشریک تجارب تکنالوژی معلوماتی، با افغانستان نیز همکاری کند.

یوری راتاس، نخست وزیر استونیا، برگزاری موفقانه انتخابات ریاست جمهوری را به مردم و رئیس جمهور افغانستان تبریک گفت و انتخابات را بهترین راه برای تامین ثبات در کشور خواند. وی همچنین از تلاش‌های نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان برای تامین امنیت ستایش کرد.

نخست وزیر استونیا افزود که افغانستان دستاوردهای اقتصادی چشم‌گیری داشته است و کشورش در فراهم‌آوری زمینه تحصیل برای جوانان افغانستان و تشریک تجارب تکنالوژی معلوماتی همکاری خواهد کرد. وی همچنین تصریح کرد که حکومت آن کشور مصمم است تا ماموریت نظامی استونیا در چارچوب نیروهای ناتو در افغانستان ادامه یابد.

کُد خبر:6707

برچسب‌ها

نظرات بسته شده است.

مطالب مرتبط