خبرگزاری شانا
|شانا در شأن مردم افغانستان|

دکتر محمداشرف غنی: هیچ کس صلاحیت انحلال جمهوریت را ندارد

محمداشرف غنی، رئیس‌ جمهور افغانستان شام پنج‌شنبه اول حوت در دیدار با روسا و معاونان کمیته‌های مختلف لویه‌جرگه مشورتی در ارگ ریاست جمهوری تأکید کرد که هیچ کسی صلاحیت انحلال جمهوریت را ندارد.

7

به گزارش شانا به نقل از خبرنامه ارگ ریاست جمهوری افغانستان، محمداشرف غنی در این دیدار گفت، با وجود فشارهای زیاد، انتخابات ریاست‌ جمهوری با حمایت مردم برگزار شد و موفقیت این روند به معنای بقای ملت، قانون اساسی و نظام جمهوریت است.

در این خبرنامه آمده است: «رئیس جمهور، موفقیت انتخابات را بقای ملت، قانون اساسی و نظام جمهوریت خواند و گفت که باوجود فشارهای زیاد، با حمایت مردم انتخابات را برگزار کردیم. وی با تأکید گفت که هیچ کسی صلاحیت انحلال جمهوریت را ندارد».

این اظهارات محمداشرف غنی در حالی است که قبل از این، برخی سیاسیون و نامزدان انتخابات افغانستان طرح‌های ایجاد «حکومت موازی» و «حکومت مشارکت ملی» را مطرح کرده بودند.

کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان روز سه‌شنبه هفته قبل نتایج نهایی انتخابات ریاست‌ جمهوری را اعلام کرد. براساس این نتایج، محمداشرف غنی یک‌بار دیگر به‌عنوان رئیس‌ جمهور اعلام شده است.

عبدالله عبدالله، رهبر تیم انتخاباتی «ثبات و همگرایی» نیز نتایج انتخابات را نپذیرفته و هشدار داد، براساس آرای پاک و بایومتریک شده، برنده انتخابات است و حکومت همه‌شمول تشکیل می‌دهد.

کُد خبر:9331

برچسب‌ها

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب مرتبط