دکتر عبدالله: تروریستان کوردل و سیاه‌کار از جاده انسانیت و اسلامیت نگذشته‌اند

به گزارش خبرگزاری شانا به نقل از هشت صبح، عبدالله عبدالله رئیس اجرایی حکومت وحدت ملی می‌گوید که یگانه راه مقابله با گروه‌های «جنایت‌کار و مزدور» ایستادن مردم در صف واحد و کمک به نیروهای امنیتی است تا از شهروندان و استقلال کشور دفاع کنند. رئیس اجرایی حکومت وحدت ملی این اظهارات را در واکنش […]

به گزارش خبرگزاری شانا به نقل از هشت صبح، عبدالله عبدالله رئیس اجرایی حکومت وحدت ملی می‌گوید که یگانه راه مقابله با گروه‌های «جنایت‌کار و مزدور» ایستادن مردم در صف واحد و کمک به نیروهای امنیتی است تا از شهروندان و استقلال کشور دفاع کنند.

رئیس اجرایی حکومت وحدت ملی این اظهارات را در واکنش به افزایش حمله‌های انتحاری و رخدادهای ناشی از انفجارها در کابل مطرح کرده است. در یک پیام عبدالله عبدالله که در صفحه رسمی فیس‌بوکش منتشر شده، آمده است: «متأسفانه شهر کابل در هفته‌های اخیر شاهد چند حمله تروریستی خون‌بار بود.»

آقای عبدالله گفته است که عاملان این رویدادهای خون‌بار که بیش‌تر غیرنظامیان را هدف قرار می‌دهند، تروریستان کوردل و سیاه‌کاری هستند که از جاده انسانیت و اسلامیت نگذشته‌اند.

این در حالی است که سه انفجار پی‌هم در ناحیه پنجم شهر کابل صبح روز یک‌شنبه ۱۲ جوزا، تلفاتی برجای گذاشت. انفجار نخست، یک موتر حامل دانشجویان دانشگاه تعلیم و تربیه‌ برهان‌الدین ربانی را هدف گرفت. در نتیجه این سه انفجار دو تن کشته شد و ۲۴ تن دیگر زخمی شدند.