اخبار هیدراسلایدافغانستانانتخاب سردبیرحقوق بشرگزارش

دستور تازه رهبر طالبان: حدود و قصاص، حکم شریعت و امر من است!

ذبیح‌الله مجاهد، سخنگوی طالبان می‌گوید، ملا هبت‌الله آخوندزاده، رهبر این گروه به قضات طالبان دستور داده است دوسیه‌هایی را که در آن «تمام شرایط شرعی حد و قصاص» تکمیل شده باشد، اجرا کنند.

به گزارش شانا به نقل از شفقنا؛ آقای ذبیح‌الله مجاهد در توییتی به نقل از آخونده‌زاده، رهبر گروه طالبان، نوشت: «حد و قصاص حکم شریعت و امر من می‌باشد که واجب است.»

سخنگوی طالبان در توییتر نوشته است که ملا هبت‌الله این اظهارات را خطاب به قضات این گروه مطرح کرده است. هرچند طالبان هیچ فیلم یا سند معتبری درباره زنده بودن رهبر خود منتشر نکرده‌اند؛ اما هر از گاهی دستورات و احکامی به نام رهبرشان، منتشر می‌شود.

این اظهارات منسوب به هبت‌الله آخوندزاده دو روز بعد از آن مطرح می‌شود که طالبان در شهر تالقان، مرکز ولایت تخار در شمال افغانستان پس از نماز جمعه گذشته، ۲۰ نفر را به اتهامات مختلف در مسجد جامع این شهر شلاق زدند.

طالبان چهار تن از این زنان و مردان را متهم به داشتن روابط نامشروع کرده‌ و هر کدام از آن‌ها را ۳۰ ضربه شلاق زدند. ۷ دختر دیگر نیز به‌دلیل رعایت نکردن حجاب مورد نظر طالبان و گشت‌وگذار در بازار و ۹ جوان دیگر به اتهام همراهی با این دختران در بازار، شلاق زده شدند.

دکمه بازگشت به بالا