دستور بازداشت ۲۲۳ نظامی دیگر در ترکیه صادر شد

به گزارش شانا به نقل از یورونیوز؛ پیرو این دستور نظامیان ترکیه در ۴۹ ولایت این کشور و در بخش ترک‌نشین قبرس بازداشت خواهند شد. ۱۰۰ نفر از این نظامیان از نیروی زمینی، ۴۱ نفز از نیروی هوایی و ۳۲ نفر دیگر از نیروی دریایی ترکیه هستند. آنکارا، فتح‌الله گلن، روحانی در تبعید خودخواسته در […]

به گزارش شانا به نقل از یورونیوز؛ پیرو این دستور نظامیان ترکیه در ۴۹ ولایت این کشور و در بخش ترک‌نشین قبرس بازداشت خواهند شد. ۱۰۰ نفر از این نظامیان از نیروی زمینی، ۴۱ نفز از نیروی هوایی و ۳۲ نفر دیگر از نیروی دریایی ترکیه هستند.

آنکارا، فتح‌الله گلن، روحانی در تبعید خودخواسته در پنسلوانیای آمریکا را به سازماندهی کودتای نافرجام ۱۵ ژوئیه سال ۲۰۱۶ متهم می کند، اتهامی که آقای گلن آن را همواره رد کرده است.

در طول سه سال پس از کودتا بیش از ۷۷ هزار نفر در ترکیه به زندان محکوم و ۱۵۰ هزار نظامی و کارمند و کارکنان دولت از کار برکنار یا معلق شده‌اند.

متحدان غربی ترکیه و گروه‌های حامی حقوق بشر با انتقاد از وسعت بازداشت‌ها و سرکوب در ترکیه، رجب طیب اردوغان را متهم می‌کنند که به بهانه کودتای نافرجامی که روی داد منتقدان و مخالفان خود را خاموش و سرکوب می‌کند. آنکارا در مقابل با رد انتقادات می‌گوید بازداشت‌ها برای مقابله با تهدیدات امنیتی و از بین بردن شبکه فتح‌الله گلن است.